Sveiki atvykę!
Lapkričio 16 -oji – tarptautinė tolerancijos diena
2022 metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos namas. Tai artimiausią aplinka kiekvienam iš mūsų.
Tolerancija – tai pakantumas, mandagumas, pagarba kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes. Iš esmės, tolerancija yra leidimas mums būti savimi ir gyventi taip, kaip norime.
Žmonės gyvena visuomenėje, kaip daugiabučiame name, kuriame kaimynai skirtingi, bet tai netrukdo žmonėms bendrauti, gyventi kaimynystėje.
Auginkime savyje Toleranciją šalia esantiems, gyvenantiems visai kitokiame ,,name” nei mūsiškis.
Konferencija "Atrask, išbandyk, pasidalink"
Spalio 27 dieną mūsų mokyklos ketvirtos klasės mokinės Urtė ir Gabija dalyvavo respublikinėje pradinių klasių mokinių ir mokytojų konferencijoje ,,Atrask, išbandyk, pasidalink". Renginys vyko Švėkšnos „Saulės“ gimnazijoje. Urtė ir Gabija pristatė pranešimą ,,Snaigių kilmė" ir pademonstravo bandymą ,,Kaip pasigaminti netikrą sniegą". Mergaičių pranešimas ir bandymas sudomino konferencijos dalyvius, visiems norėjosi paliesti dirbtinį sniegą. Mergaitėms įteikti padėkos raštai ir saldūs prizai.
Vitaminai lėkštėje
Spalio 20 dieną mokyklos aktų salėje vyko sveikatingumo akcija ,,Vitaminai lėkštėje“. Mokiniai paruošė įvairias vaisių ir daržovių kompozicijas, pristatė jas dainomis, šūkiais, eilėmis. Renginyje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės Laura Rapalavičiūtė - Kuliešienė ir Greta Tverskytė. Specialistės atvyko su dovanomis. Jos apdovanojo 3 ir 6 klasių mokinius, kurių pristatytos kompozicijos buvo įspūdingiausios.
Dėkojame dalyviams ir visiems prisidėjusiems prie renginio organizavimo.
Mokomės kitaip. „Klimatosūkis“
„Padaryti galima viską. Sunkiausia būna sužinoti, kaip tai padaryti.“ (E. Alenas)
Šiandien reikia, o ateityje dar labiau reikės savarankiškų, iniciatyvių ir kūrybingų žmonių, lengvai prisitaikančių prie nuolat kintančių aplinkos sąlygų. Tų, kurie moka kurti savo gyvenimą tokį, kokio patys nori ir kokį įsivaizduoja.
Todėl mokykla organizuoja netradicines veiklas, kurių metu lavina mokinių savęs pažinimo įgūdžius, moko atsakomybės planuojant savo karjerą, skatina motyvaciją mokytis ir išsikelti karjeros tikslus.
Spalio 13 dieną mūsų devintokai ir dešimtokai, kartu su trimis tūkstančiais visos Lietuvos moksleivių, dalyvavo netradicinėje klasės valandėlėje „Mokymosi efektyvumas ir kylantys iššūkiai: kaip atrasti motyvaciją?“ Užsiėmimą nuotoliniu būdu organizavo Mykolo Romerio universiteto karjeros akademija, valandėlę vedė lektorius psichologas Gintautas Katulis.
Spalio 18 dieną mūsų vyriausieji edukaciniame patyriminiame žaidime „Gamykla“ aiškinosi , kokia yra tikroji perteklinio vartojimo kaina gamtai ir žmogui, kaip moraliniai bei ekonominiai žmogaus pasirinkimai veikia įvairius lygmenis, bei koks ryšys tarp skurdo ir klimato krizės.
Žaidimas „Gamykla“ yra sukurtas pagal JT nepriklausomų mokslininkų grupės rekomendacijas. Projektą „Klimatosūkis“ Lietuvos mokyklose finansuoja Lietuvos Gamtos Fondas. Žaidimo autorius ir vedėjas - Andrius Ūdra.
Mokytoja Rūta Pociuvienė
Šeštokai lankėsi PriekulėjeŠeštos klasės mokiniams Priekulėje vyko integruota technologijų ir lietuvių kalbos pamoka. Lydimi dailės mokytojos Ritos Šleinytės ir lietuvių kalbos mokytojos Loretos McIvor moksleiviai tyrinėjo Priekulę. Jie vaikščiojo po miestelio senamiestį ir klausėsi jo istorijos, skaitė senovišką tekstą šalia bažnyčios pamatų, leidosi į koplyčios-mauzoliejaus rūsį ir aplankė linų sėmenų traškučių gamybos įmonę. Loreta McIvor |