Sveiki atvykę!

Šventinę nuotaiką kuriame kartu

Mūsų mokyklos 5-os klasės mokiniai prisidėjo prie Šilutės Hugo Šojaus muziejaus organizuoto eglučių parko puošimo žiemos šventėms. Penktokai technologijų pamokų metu eglutei žaisliukus kūrė iš neperšlampamos medžiagos ir juos išpiešė šių metu papuošimų tema - kalėdiniais meduoliais. Eglučių parke papuošta eglutė džiugins praeivius visą šventinį laikotarpį.
 
Dailės ir technologijų mokytoja Rita Šleinytė

1.Eglutės 2018

2.Eglutės 2018

 

Šventas Martynas paminėtas Saugose

 Mažieji saugiškiai šoko, dainavo, minė mįsles.

Šv. Martynas - Turino vyskupas 315 - 400 metais gyvenęs Italijoje. Kilęs iš Vengrijos, jaunystėje - Romos legionierius. Garsėjo ne tik kaip geras karys, bet ir kaip žmogus užjaučiantis bei padedantis vargšams. Pasakojama, kad sutikęs prie miesto vartų sušalusį pusnuogį elgetą, Martynas kardu perrėžė savo kareivišką apsiaustą per pusę ir atidavė sutiktąjam. Naktį susapnavo Kristų, apsigobusį ta apsiausto puse, kuris jam sapne pasakė, kad jisai tas elgeta, kuriam Martynas padovanojo dalį apsiausto. Būtent šis regėjimas sužadino norą tapti krikščionimi. 

Pasak gamtos mokslų daktaro, etnologo Liberto Klimkos, nuotaikinga ir reikšminga švento Martyno šventė galėtų sugrįžti į mūsų tradicijas ir gyvenimą. O ypač į mokyklas. Labai skirtingai, nenuobodžiai ją galima aktualizuoti renginiuose: vienais metais pabrėžiant šios šventės sąryšį su amatais ir pagerbiant auksarankius meistrus ir tautodailininkus, kitais - su piemenėlių išdaigomis ir muzikavimu, trečiais - su orų spėjimais iš gamtos požymių, ketvirtais - su senovinių mokyklinių metų pradžia. Kiek erdvės organizatorių fantazijai ir išmonei!

Saugų vaikų darželyje šventė organizuojama nebe pirmus metus. Ji jau turi tradicijas, yra laukiama ir jai iš anksto ruošiamasi. Smagu, kad šiemet šventinis renginys iš uždaros vaikų darželio erdvės persikėlė į Saugų J.Mikšo pagrindinę mokyklą, o šventėje pakviesti dalyvauti pirmokai, mokyklos vadovai ir tėveliai. 

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Irena Rimkuvienė su muzikos mokytoja Raimonda Gečiene pakvietė vaikus ir renginio svečius smagiai atšvęsti paskutinę rudens šventę - Šv. Martyno dieną. Šia, mūsų krašte dar vis retai švenčiama švente, norėta dalyviams leisti geriau pažinti gimtojo krašto papročius ir praeities vertybes, ugdyti pagarbą istorinei kultūrai. Renginio organizatorės su darželinukais šoko dainavo, minė mįsles, prisiminė kaip spėti orus, kokie burtai seniau buvo naudojami norint greičiau žiemą prišaukti ir sniego sulaukti. O kokia šventė be obuolių pyrago! Mažosios Viltės mama Aistė Bendikienė iškepė šventei didžiulį obuolių pyragą. Šis veiksmas primena Šv. Martyno neštą žinią: „Kas pasidalina su kitu, tas laimi“. Neatsiejamas Šv. Martyno dienos simbolis - žibintas. Kiekvienam žinoma, kokia užburianti žibinto skleidžiama šviesa tamsoje. Šviesa - tai gėrio ir vilties simbolis. Žibintą įžiebusi mokyklos direktorė Jurgita Lidžiuvienė palinkėjo, kad netrūktų šviesos ir saulės visų gyvenimuose ir saldumynais vaišino renginio dalyvius.

Renginiui pasibaigus, mažieji su pedagoge I.Rimkuviene, nešdami šviečiantį žibintą iškeliavo į savo grupę vaišintis obuolių pyragu.

www.silutesnaujienos.lt

ŠEŠTADIENIS, 17 LAPKRITIS 2018

 

Ugdome sveikatą stiprinantį fizinį aktyvumą

sveikatiada logo

Sportas lavina kūną, padeda atsikratyti susikaupusios neigiamos energijos ir įgyti socialinių įgūdžių. Kiekvienas gali rasti sau patinkančią sporto šaką ir rinktis tempą, kuriuo nori sportuoti.

„Sveikatiados“ projekto „Mankštiados“ akcijos metu, dvi lapkričio mėnesio savaites, pradinių klasių mokiniai per ilgąją pertrauką mokyklos stadione smagiai ir aktyviai mankštinosi. Šia iniciatyva siekiama formuoti kasdienės mankštos įpročius.

O veiklų būta įvairių:

20181106 115914

Vaikai mankštinosi stebėdami mokytojos rodomus pratimus.

20181107 115606

Judesius ir pratimus kūrė, rodė patys vaikai.

Skaityti daugiau...

 

Pergalingas žygis

    Lapkričio 22 d. Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos berniukų komanda išvyko į Vainuto gimnaziją, kur vyko Šilutės rajono kaimo vietovių mokyklų 5-6 klasių moksleivių, gim. 2006 m. ir jaunesnių, finalinės kvadrato varžybos.

    Finalinėse varžybose dalyvavo keturios stipriausios rajono berniukų komandos: Vainuto gimnazijos, Katyčių pagrindinės mokyklos, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos ir Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos. Varžybų nugalėtojais tapo Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos mokiniai, kurie jau kitos dienos rytą išvyko į Lietuvos mokinių olimpinio festivalio kaimo vietovių mokyklų kvadrato zonines varžybas Šilalėje. Be saugiškių čia atvyko Žygaičių gimnazijos ir Šilalės rajono Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos atstovai. Pergalę po varžybų šventė Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos mokiniai, kurie nepatyrė nei vieno pralaimėjimo.

    Kūno kultūros mokytoja N. U. sveikina savo mokinius ir linki sėkmingai atstovauti Šilutės rajoną tolimesniuose etapuose.

 

Kūno kultūros mokytoja Neringa Undraitienė

20181123 122513

 

Protų mūšis „Žalingiems įpročiams – NE“

        Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos mokinių komanda (9 klasės mokiniai: Greta Bielicaitė, Kamilė Kavaliauskaitė, Kęstutis Šeputis, Henrikas Šarkauskas) dalyvavo Tauragės vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato organizuotame renginyje - protų mūšyje Žalingiems įpročiams – NE

        Šiuolaikiniame pasaulyje žalingi įpročiai tampa viena didžiausių problemų. Be to, asmenų, turinčių šiuos įpročius, amžius jaunėja: vis dažniau pastebima, kad jaunimą veikia žalingi įpročiai. Tam, kad formuotume tinkamus įpročius, būtinas švietimas, prevencinės veiklos, kurios mokinius sudomintų, įtrauktų, plėstų pasaulėžiūrą.

        Dėkoju 9-tos klasės mokiniams, kurie atstovavo mokyklą šiame renginyje.

 

Socialinė pedagogė Lina Beržinienė

20181122 130325

Žiūrėti daugiau...

 
Paieška
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Pamokų laikas

1. 8:00 - 8:45
2. 8:55 - 9:40
3. 9:50 - 10:35
4. 11:00 - 11:45
5. 12:10 - 12:55
6. 13:05 - 13:50
7. 14:00 - 14:45
8. 14:55 - 15:40

< Sausis 2019 >
Pi An Tr Ke Pe Š Se
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Žodynas

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis