Kiekvieną pavasarį pirmokai Saugų Jurgio Mikšo mokykloje laukia paties svarbiausio renginio „Abėcėlės šventės“. Jam ruoštis pradeda net nuo rugsėjo 1-ios: mokosi raides, skaityti, kartu dainuoti, šokti. Svarbiausias šių metų  pirmokams mokykloje žmogus, mokytoja Julija Jauniuvienė parengė šventės scenarijų „Peliukai ir abėcėlė“. Jai talkino muzikos mokytoja Raimonda Gečienė, vaikų tėveliai. Mokytojos veiklos Julijos šūkis „Kai visi kartu- galime daug!“.

        Pirmokai nuoširdžiai pristatinėjo visas išmoktas raides, pasipuošę tradicinėmis raidžių karūnomis. O vėliau visi tapo smagaus „Peliukai ir  abėcėlė“ vaidinimo dalyviais. Trepsint „peliukų“ šokiams ir atliekant šmaikščiais daineles vaikų veidus puošė plačios šypsenos, o akyse žibėjo linksmi žiburiukai. Programos siurprizas- filmuota medžiaga nustebino visus. Jos metu kiekvienas pirmokėlis pademonstravo savo skaitymo gebėjimus. Renginio pabaigoje mokyklos direktorė Jurgita Lidžiuvienė įteikė pirmokams rėmėjų po spalvingą skaitymo knygelę. Pastarosios skaitymas prasidėjo dar vaikams esant ant scenos. Tai tėvelių- rėmėjų dovana jauniesiems skaitytojams.

        Susirinkę į šventę žiūrovai, mamos, tėveliai, seneliai ir draugai iš vyresnių pradinių klasių, pamatė ne tik vaikų skaitymo pasiekimus. Pamatėme, kad pirmokai yra draugiški, atjaučiantys šalia esantį, padedantys vieni kitiems klasiokai. Tai pasiekta kantriu, nuoširdžiu, pastoviu, kasdieniu mokytojos Julijos Jauniuvienės darbu mokant vaikus ne tik žinių, bet ir ugdant dvasines vertybes.

        „Smagiausia diena mokykloje“ – taip šią dieną įvertino pirmokas eidamas namo ir dainuodamas „peliukų“ dainą.

Pirmoko mama-globėja 

Virginija Užpurvienė

DSCF6775

DSCF6782

DSCF6790

 

     Priešmokyklinės grupės „Smalsučiai“ vaikai su pedagoge Jurgita Venckute ir padėjėja Ligita Drachneriene dalyvavo Agluonėnų darželio (Klaipėdos rajonas) tradicinėje kasmetinėje šventėje „Jurginių festivalis“. Renginys vyko Agluonėnų etnografinėje sodyboje. Atvykę Saugų vaikai įsijungė į didžiulį ratą ikimokyklinio amžiaus vaikų atvykusių iš Klaipėdos, Palangos. Ten sužinota daug Jurginių tradicijų ir žaidimų. Saugų vaikai festivalio dalyvius pamokė muzikinį žaidimą apie uodą. Tradiciškai programos svarbi dalis – vaikų spektaklis garsiajame Agluonėnų klojimo teatre. Ten vyko Įspūdingas teatralizuotas pasakojimas apie šventą Jurgį. Renginio metu vaikus lydintys darbuotojai pynė trispalvę juostą. Po visų atrakcijų ir žemės žadinimo šokių visi skanavo lauke keptos piemenėlių kiaušinienės, gardaus sūrio ir kvapnios arbatos. Nors buvo šaltoka ir lietus jau vijo visus skirstytis į namus, bet vaikams taip patiko azartiškas piemenėlių žaidimas „Saugokis kamuolio“, kad vaikai net girdėt nenorėjo apie išvažiavimą. Sutarėme, kad pasiruošime patys žaidimui reikiamas priemones ir  pažaisime darželio kieme bei mažesnius pamokinsime.

     Tokios išvykos padeda vaikams praktiškai patirti etnokultūros tradicijas ir tapti jų tęsėjais.
 
Virginija Užpurvienė
pavaduotoja ikimokykliniam ugdymui

DSCF6746

DSCF6752

DSCF6767

 

          2018 m. – nepaprasti. Visos Lietuvos sveikatos stiprinančios mokyklos mini sveikatą stiprinančių mokyklų 25- metį. 1992 m. Europos Tarybos, Europos Bendrijos, Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuro bendromis pastangomis pradėtas kurti Europos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklas. Lietuva oficialiai į šį tinklą buvo priimta 1993 m.

         Norėdami paminėti šias datas, Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje balandžio mėnesį vyko įvairūs sveikatingumo renginiai.

Balandžio 16 d. puikiai nusiteikę mokyklos priešmokyklinė ugdymo grupė, mokiniai, tėvai, mokytojai ir visa mokyklos bendruomenė triukšmingai žygiavo į mišką. „Palaikyti“ šią gražią šventę atskrido ilgasnapis gražuolis gandras. Aktyvūs, laikydami rankose spalvingas vėliavėles, balionus, plakatus žygio dalyviai skandavo šūkį: „Egzistuoja šimtas ligų, bet sveikata tik viena“. Atkeliavę į mišką, įkvėpėme oro ir spėliojome kuo jis kvepia.  Vieniems kvepėjo medžiais, kitiems- gėlėmis, švara, kiti užuodė grybus.

Sustoję į bendrą ratą, klausėmės policijos pareigūnų, kurie papasakojo daug įdomios ir naudingos informacijos iš savo darbo praktikos. Supažindino su policijos funkcijomis, specialiomis priemonėmis, naudojamomis policijos darbe. Mokinių smalsumas buvo patenkintas: jie galėjo iš arčiau apžiūrėti policijos darbo priemones, pasimatuoti policininko kepurę. Mokiniai suprato, kad policija saugo ir globoja žmones.

Gražus ir saulėtas oras, linksma nuotaika, sportinis entuziazmas, draugiškumas suvienijo visus dalyvius. Žaidėme įvairius žaidimus, traukėme virvę, statėme užuovėjas iš medžių šakų ir šakelių.

Po intensyvios veiklos visi buvo sukviesti pasivaišinti pačių dalyvių suneštais vaisiais ir daržovėmis bei pasigardžiuoti sveikuoliška koše bei arbata.

Po vaišių susirinkę savo daiktus, sutvarkę buvimo vietą, nuvargę, bet pilni įspūdžių, saugiai grįžome į mokyklą.

Balandžio 18 dieną, 7-10 klasės mokinius aktų salėje pasitiko lektorius, sveikos gyvensenos propaguotojas Simonas Dailidė.

Paskaitos pradžioje lektorius prisipažino buvęs išmestas iš keturių mokyklų dėl netinkamo elgesio ir aplaidaus mokymosi. Taip pat vaikinas buvo labai stipriai įnikęs į alkoholį ir kitas psichiką veikias medžiagas. Jo tėvai nežinojo, kokių priemonių imtis. Lektorius žodis po žodžio papasakojo, kaip jis iškopė iš šios gyvenimo duobės. Valia ir didelis noras sugrįžti į gyvenimą jam padėjo nugalėti priklausomybę alkoholiui. Pirmą postūmį atsisakyti alkoholio Simonui suteikė jogos stovykla. Vėliau lektorius dalyvavo sveikos gyvensenos stovykloje Molėtuose. Visgi Simonas suprato, jog toks gyvenimo būdas gali privesti prie liūdnos pabaigos. Vaikinas sau pažadėjo mesti vartoti alkoholį ir kitus svaigalus.

Lektorius tikino, kad dabartiniu savo gyvenimo būdu yra patenkintas. Dabar vaikinas laisvalaikį stengiasi leisti aktyviai. Simonas priklauso Nacionalinei tabako ir alkoholio kontrolės koalicijai. Labiausiai lektorius yra žinomas kaip vienas iš blaivaus festivalio „VAROM!“ organizatorių. Šis vasaros festivalis yra ypatingas tuo, kad nors renginyje svaigalai neleidžiami, tai nesukuria jokios kliūties puikiai praleisti laiką ir pasisemti nepamirštamų įspūdžių. Festivalyje laukiami ne tik sveikos gyvensenos propaguotojai, bet ir visi žmonės, kurie nori įsitikinti, jog linksmybės be svaigalų egzistuoja.

Simonas skatino mokinius būti aktyviais, užsiimti savanoryste, ieškoti pomėgių ir tuščiai nešvaistyti laiko.

Jauno vaikino paskaita mokinius įkvėpė ne tik pasirinkti aktyvų gyvenimo būdą, atsisakyti žalingų įpročių, bet ir keisti savo požiūrį bei nenustoti tobulėti.

Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos mokiniai – aktyvūs sveiko gyvenimo būdo propaguotojai – sportuoja, ilgųjų pertraukų metu laiką leidžia lauke, klausosi paskaitų apie sveiką gyvenimo būdą, eilę metų dalyvauja sveikatą stiprinančių mokyklų tinkle.

IMG 7102

IMG 7103

Žiūrėti daugiau...

 

erasmusplus logo

        Mokykla dalyvauja tarptautiniame Erasmus + projekte ,,Jaunasis europietis- sąmoningas ir saugus pasaulio pilietis“, todėl balandžio 11 dieną moksleiviams paskaitą skaitė LCC tarptautinio universiteto lektorius Emilis Gricius, žmogus, gebantis prikaustyti tiek mokinių, tiek mokytojų dėmesį bei savo idėjomis supurtyti  jų mintis bei paliesti širdis. Po pamokos moksleiviai liko sužavėti lektoriaus gebėjimu šokiruoti ir priversti mąstyti apie tai, kas atrodo savaime suprantama, visuotinai priimtina ir net nesvarstytina. Saugumas, gebėjimas save analizuoti, matyti ir suprasti – viskas slypi mumyse, tik reikia ,,atrakinti“ savo mąstymą.

        Ši paskaita tik dar kartą įrodė, kad mokytis galima įvairiose aplinkose. Pažinti save, pasaulį, gebėti numatyti veiksmus ir pasekmes galime tik mes patys. Turime būti tolerantiškais kitoms kultūroms, religijoms ir supančiam pasauliui.

IMG 7086

IMG 7087

Žiūrėti daugiau...

 

        Balandžio 13 d. Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje vyko rajoninis teisinių žinių konkursas - protų mūšis „Temidė“, kuriame su 5 komandomis dalyvo ir mūsų mokyklos mokiniai. Komandos įtemptai varžėsi atsakinėdamos į klausimus, susijusius su teise, kelių eismo taisyklėmis, LR Konstitucija, kt.

        „Temidėje“ mūsų mokyklą atstovavo ir parodė puikias teisines žinias 8 klasės mokinės: Paulina Laurinavičiūtė, Ema Čeledinaitė, Gabija – Marija Kaktaitė, Ugnė Mauriciatė, Greta Bielicaitė. Merginoms teko nemenkas iššūkis – varžytis su gimnazijų III klasės moksleiviais. Mūsų mokyklos merginų komanda „Juoda-balta“ surinko 22 balus, tiek pat balų kaip ir II vietos laimėtojai - Vainuto gimnazijos komanda, bet jie už mus buvo keliomis sekundėmis greitesni, todėl mūsų merginoms atiteko garbinga III-ioji vieta. I-ąją vieta iškovojo Vydūno gimnazijos komanda surinkusi 24 balus. 

1.Protų mūšis Temidė

2.Protų mūšis Temidė

3.Protų mūšis Temidė

 
Paieška
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Pamokų laikas

1. 8:00 - 8:45
2. 8:55 - 9:40
3. 9:50 - 10:35
4. 11:00 - 11:45
5. 12:10 - 12:55
6. 13:05 - 13:50
7. 14:00 - 14:45
8. 14:55 - 15:40

< Rugsėjis 2018 >
Pi An Tr Ke Pe Š Se
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Šiuo metu prisijungę
Mes turime 14 svečius(-ių) online
Žodynas

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis