Gruodžio 12 dieną, Šilutės F. Bajoraičio bibliotekoje, vyko turnyras Žinios muzikos ritmu, skirtas akcijai Knygų Kalėdos. Renginį organizavo F. Bajoraičio ir Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariatas.

        Renginyje dalyvavo Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos 5 klasės mokiniai: Dominykas, Gabriele ir Emilija. Komandą ,,Varpeliai“ sudarė du policijos rėmėjai, socialinis pedagogas ir trys mokiniai. „Varpelių“ komanda turnyre užėmė II-ą vietą :)

        Turnyras buvo nuotaikingas, pilnas gerų emocijų. Vaikus aplankė, juos linksmino ir dovanėlėmis lepino Kalėdų senelis, snieguolė. Užduotys, klausimai buvo šmaikštūs, reikalaujantys muzikinių žinių.

        Komandinis darbas, turiningas laiko praleidimas, patiriamos geros emocijos- sušildo širdis, suartina.

Socialinė pedagogė Lina Beržinienė

20181212 134758

Žiūrėti daugiau...

 

         Šie metai gausūs įvairių renginių, skirtų Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Viename iš jų dalyvavo ir mūsų mokyklos 3 klasės mokinys Ruslan Prokofjev. Eilėraščio iliustravimo ir deklamavimo respublikinį konkursą, lapkričio 30 dieną organizavo Kuršėnų Pavenčių mokykla - daugiafunkcinis centras. Jame dalyvavo 2-7 klasių SUP turintys mokiniai. Deklamuodamas eilėraštį, Ruslanas varžėsi su dar 38 dalyviais. Tačiau ne pergalė tą dieną buvo svarbiausia... Draugiška, jauki aplinka, kelionė į kitą Lietuvos kampelį ir suvokimas, kad AŠ GALIU.

        Galiu tik įsivaizduoti, kokios emocijos užplūdo Ruslaną, atsistojusį deklamuoti eilėraštį prieš gausų būrį nepažįstamų veidų...

IMG 20181130 104410

Žiūrėti daugiau...

 

        Kiekvienais metais, gruodžio pradžioje Šilutėje rengiama sakralinių giesmių šventė „Teskamba giesmės“. Šventė skaičiuoja savo antrą dešimtmetį ir sukviečia mokinių vokalinius kolektyvus ir solistus iš viso Šilutės rajono. Šiais metais giesmės skambėjo gruodžio 7 d., po remonto pašviesėjusioje Šilutės Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčioje. Blyksint įvairiaspalvių prožektorių šviesoms, 17 rajono mokyklų mokinių čia sukūrė tikrą artėjančių Šv. Kalėdų laukimo šventę ir dovanojo savo giesmes. Šventės dalyvius pasveikino Šilutės rajono savivaldybės meras V. Laurinaitis, Evangelikų liuteronų kunigas R. Šemeklis, Naujosios apaštalų bažnyčios kunigas D. Balodis ir Šv. Kryžiaus bažnyčios klebonas R. Saunorius. Šventė tradiciškai prasidėjo ir baigėsi I. Gimbutienės „Kiekviena diena“ ir P. Strauch „Mano laikas, Dieve, tavo rankoj“ giesmėmis. Mūsų mokyklos 5-8 kl. mergaičių vokalinis ansamblis, kuriam gitara akompanavo Ž. Paulauskas, padovanojo kunigo A. Akelaičio giesmę „Aš sugrįžtu“.

Dėkojame mokyklos administracijai už galimybę dalyvauti šventėje ir tėveliams už pagalbą.

 

  Muzikos mokytoja Raimonda Gečienė

Teskamba giesmės 01

Teskamba giesmės 02

Žiūrėti daugiau...

 
Mūsų mokyklos 5-os klasės mokiniai prisidėjo prie Šilutės Hugo Šojaus muziejaus organizuoto eglučių parko puošimo žiemos šventėms. Penktokai technologijų pamokų metu eglutei žaisliukus kūrė iš neperšlampamos medžiagos ir juos išpiešė šių metu papuošimų tema - kalėdiniais meduoliais. Eglučių parke papuošta eglutė džiugins praeivius visą šventinį laikotarpį.
 
Dailės ir technologijų mokytoja Rita Šleinytė

1.Eglutės 2018

2.Eglutės 2018

 

 Mažieji saugiškiai šoko, dainavo, minė mįsles.

Šv. Martynas - Turino vyskupas 315 - 400 metais gyvenęs Italijoje. Kilęs iš Vengrijos, jaunystėje - Romos legionierius. Garsėjo ne tik kaip geras karys, bet ir kaip žmogus užjaučiantis bei padedantis vargšams. Pasakojama, kad sutikęs prie miesto vartų sušalusį pusnuogį elgetą, Martynas kardu perrėžė savo kareivišką apsiaustą per pusę ir atidavė sutiktąjam. Naktį susapnavo Kristų, apsigobusį ta apsiausto puse, kuris jam sapne pasakė, kad jisai tas elgeta, kuriam Martynas padovanojo dalį apsiausto. Būtent šis regėjimas sužadino norą tapti krikščionimi. 

Pasak gamtos mokslų daktaro, etnologo Liberto Klimkos, nuotaikinga ir reikšminga švento Martyno šventė galėtų sugrįžti į mūsų tradicijas ir gyvenimą. O ypač į mokyklas. Labai skirtingai, nenuobodžiai ją galima aktualizuoti renginiuose: vienais metais pabrėžiant šios šventės sąryšį su amatais ir pagerbiant auksarankius meistrus ir tautodailininkus, kitais - su piemenėlių išdaigomis ir muzikavimu, trečiais - su orų spėjimais iš gamtos požymių, ketvirtais - su senovinių mokyklinių metų pradžia. Kiek erdvės organizatorių fantazijai ir išmonei!

Saugų vaikų darželyje šventė organizuojama nebe pirmus metus. Ji jau turi tradicijas, yra laukiama ir jai iš anksto ruošiamasi. Smagu, kad šiemet šventinis renginys iš uždaros vaikų darželio erdvės persikėlė į Saugų J.Mikšo pagrindinę mokyklą, o šventėje pakviesti dalyvauti pirmokai, mokyklos vadovai ir tėveliai. 

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Irena Rimkuvienė su muzikos mokytoja Raimonda Gečiene pakvietė vaikus ir renginio svečius smagiai atšvęsti paskutinę rudens šventę - Šv. Martyno dieną. Šia, mūsų krašte dar vis retai švenčiama švente, norėta dalyviams leisti geriau pažinti gimtojo krašto papročius ir praeities vertybes, ugdyti pagarbą istorinei kultūrai. Renginio organizatorės su darželinukais šoko dainavo, minė mįsles, prisiminė kaip spėti orus, kokie burtai seniau buvo naudojami norint greičiau žiemą prišaukti ir sniego sulaukti. O kokia šventė be obuolių pyrago! Mažosios Viltės mama Aistė Bendikienė iškepė šventei didžiulį obuolių pyragą. Šis veiksmas primena Šv. Martyno neštą žinią: „Kas pasidalina su kitu, tas laimi“. Neatsiejamas Šv. Martyno dienos simbolis - žibintas. Kiekvienam žinoma, kokia užburianti žibinto skleidžiama šviesa tamsoje. Šviesa - tai gėrio ir vilties simbolis. Žibintą įžiebusi mokyklos direktorė Jurgita Lidžiuvienė palinkėjo, kad netrūktų šviesos ir saulės visų gyvenimuose ir saldumynais vaišino renginio dalyvius.

Renginiui pasibaigus, mažieji su pedagoge I.Rimkuviene, nešdami šviečiantį žibintą iškeliavo į savo grupę vaišintis obuolių pyragu.

www.silutesnaujienos.lt

ŠEŠTADIENIS, 17 LAPKRITIS 2018

 
Paieška
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Pamokų laikas

1. 8:00 - 8:45
2. 8:55 - 9:40
3. 9:50 - 10:35
4. 11:00 - 11:45
5. 12:10 - 12:55
6. 13:05 - 13:50
7. 14:00 - 14:45
8. 14:55 - 15:40

< Kovas 2019 >
Pi An Tr Ke Pe Š Se
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Žodynas

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis