Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje, 2020 m. vasario 14 dieną, vyko viktorina „Gripas tai ar peršalimas?“, kurią organizavo Visuomenės sveikatos specialistė Irutė Bružienė  ir  mokytoja Lilijana Peter.

Gripas - tai ūminė kvėpavimo takų infekcija, plintanti oro lašeliniu būdu. Skirtingai nuo kitų kvėpavimo takų infekcijų, gripas sukelia ūmią ligą ir yra pavojingas dėl sukeliamų komplikacijų. Tai viena dažniausiai epidemijomis pasireiškiančių ligų. Kasmet gripu suserga 5-10 proc. gyventojų. Lietuvoje sergamumo gripu padidėjimas stebimas rudens – žiemos sezonu.

Viktorinoje dalyvavo 6 klasės mokiniai, kurie buvo suskirstyti į komandas („Ląstelės“; „Virusai“; „Paracetamolis“; „Sveikuoliukai“),  atsakinėjo į klausimus, atliko praktines užduotis. Sužinojo kaip reikia elgtis užsikrėtus gripu ir kokių profilaktinių priemonių imtis, kad neužsikrėsti.

 Viktorina buvo ne tik informacinio pobūdžio, bet ir nuotaikinga: mokiniai sužinojo kuri kūno vieta pas žmogų yra švariausia? Kurią kūno vietą žmonės liečia dažniausiai?

Taip pat aptarėme ir antibiotikų vartojimą, kada ir kaip derėtų vartoti antibiotikus. Antibiotikai nėra veiksmingi gydant peršalimą ar gripą.

Žinios apie gripą ir peršalimą pasiskirstė gana tolygiai, nors pranašumą turėjo - komanda „Paracetamolis“, tačiau iš tikrųjų laimėjo visi, nes įgijo daugiau žinių apie gripą ir žinos kaip pasielgti vienu ar kitu atveju.

Būkite sveiki!

viktorina 1

Žiūrėti daugiau...

 

 

 

Į šią turiningą kelionę leidosi trečios klasės mokiniai per integruotas pasaulio pažinimo, muzikos ir dailės pamokas. Juos lydėjo muzikos mokytoja Raimonda Gečienė ir klasės mokytoja Julija Jauniuvienė.

O keliavo trečiokai šiuolaikiškai – dronu. Viskas prasidėjo gimtojoje Mažojoje Lietuvoje, paskui aplankė kaimynus žemaičius, skrido per didžiausią regioną – Aukštaitiją, nepamiršo ir dzūkų bei suvalkiečių.

Su mokytoja Julija mokiniai aptarė kiekvienam regionui būdingas ir išskirtines tautinio kostiumo detales. Su mokytoja Raimonda trečiokai dainavo, grojo dūdelėmis, šoko ratelius.

Pasiskirstę į grupes, mokiniai atliko skirtingas kūrybines užduotis. Mažosios Lietuvos komanda „siuvinėjo“ delmonus, žemaičiai „audė“ skareles, aukštaičiai sukūrė karūnėlę, dzūkai „išaudė“ ilgą spalvingą tautinę juostą. Grupės pristatė savo darbus, dainavo, grojo, šoko. Kelionė neprailgo, o pamokos prabėgo greitai ir turiningai. Kai tiek veiklos, muzikos, spalvų – kaip galėtų prailgti?

 

Mokytojos Julija ir Raimonda

111

Žiūrėti daugiau...

 

sausio 1

sausio 2

Žiūrėti daugiau...

 

atvirukas20

 

 

Advento laikotarpis pripildytas begalės dvasingų renginių, akcijų, susitikimų, vilties ir tikėjimo. Visi žinome, kaip smagu gauti dovanų, dėmesio, kaip sušildo geras žodis, apkabinimas. Ketvirtos klasės mokiniai kartu su mokytoja Birute Kaminskiene nutarė aplankyti keletą Saugų seniūnijos vienišų žmonių, kuriems norėjo padovanoti gerumo, supratingumo, švelnumo. Mamytės kartu su vaikais kepė kalėdinius skanėstus, mokiniai gamino atvirutes, kalėdinius papuošimus, pakavo dovanas, mokėsi dainų. Seniūnijos socialinė darbuotoja Daiva Kazlauskienė tarpininkavo susitariant su žmonėmis, kurie laukė ne tik su laiminga šypsena,  jų akyse suspindo ir džiaugsmo ašara, nes kai kuriems  tai buvo vieninteliai svečiai, kurie aplankė ne tik Advento, bet ir Šv. Kalėdų laikotarpiu

Mokiniai viską darė su didžiule meile, švelnumu, gerumu, supratingumu. Jų nesuvaidintas gerumas labai jaudino, jų švelnus apkabinimas, kaip vaistas gydė sužeistas sielas, jų giedamos giesmelės džiugino.

Ši gerumo akcija buvo labai svarbi aplankytiems žmonėms, bet ne mažiau svarbi ir mokiniams, nes visi suprato, kad duodamas visuomet trigubai gauni ir pats. Labai būtų gerai tęsti šitą darbą, nes gerumo niekada nebūna per daug.

Mokytoja Birutė  Kaminskienė

 

237

Žiūrėti daugiau...

 
Paieška
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Pamokų laikas

1. 8:00 - 8:45
2. 8:55 - 9:40
3. 9:50 - 10:35
4. 11:00 - 11:45
5. 12:10 - 12:55
6. 13:05 - 13:50
7. 14:00 - 14:45
8. 14:55 - 15:40

< Rugpjūtis 2020 >
Pi An Tr Ke Pe Š Se
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Žodynas

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis