Sveiki atvykę!

Tolerancijos diena Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje

        Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti jau šešioliktus metus inicijuoja lapkričio 16-osios –  Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje. Prie šios akcijos prisijungė ir mūsų mokykla.

        Šių metų Tolerancijos simbolis – rankos. Žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai. Rankos sukuria ir rankos sugriauna.

        Tolerancija - svarbus reiškinys kiekvieno mūsų gyvenime. Mums svarbu būti toleruojamiems, tačiau daug svarbiau išmokti toleruoti. Norėdama parodyti, kaip svarbu yra suprasti kitą, Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje eilę metų minima Tolerancijos diena. Organizuotos įvairios veiklos. Klasėse mokiniai ir mokytojai kalbėjo, diskutavo apie toleranciją, po to visi, apsibrėžę savo rankas ir iškirpę popierines rankeles, ant jų piešė, rašė. Rankomis puošėme mokyklą ir tikėjome, bei tikėsime, kad mūsų visų rankos darys gerus darbus, palaikys griūnantį, gebės apkabinti, paguosti...

        Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į mus supančią aplinką, žmones, esančius šalia mūsų. Šios dienos minėjimas yra svarbus, kad priverstume aplinkinius susimąstyti, kad ugdydami toleranciją savyje, turime gerbti skirtingus žmones esančius šalia mūsų. Žodis „tolerancija" ir yra pakantumas kitam, kitokiam, gebėjimas gerbti kitą asmenį, kurio įsitikinimai ar nuomonė yra kitokia.

Tolerancija –  pakantumo ir nepakantumo pusiausvyra. Siekime to, norėkime to, gyvenkime tuo.

Socialinė pedagogė Lina Beržinienė

IMG 4540

 

IŠVYKA Į SALDAINIŲ FABRIKĄ

     Pirmadienį važiavome į Klaipėdos saldainių fabriką „Roshen“. Šį užrašą dažnai matome ant čiulpinukų.

    Ten mums davė apsirengti chalatus, kepures ir antbačius. Tada mums parodė filmą, kaip gaminami saldainiai ir šokoladai. Bet prieš tai reikėjo nusiplauti rankas. Mus vedžiojo po visą fabriką ir mes pamatėm, kaip gamina karamelinius saldainius. Eidami per fabriką matėme daug įvairiausių įrengimų. Iš tikrųjų tiems darbininkams tikrai sunku ten dirbti.

     Tada patys edukacinėje pamokoje „Karamelės gamyba“ su konditere gaminome savo saldainį. Man jis buvo labai skanus. Kai nusirengėme aprangas, gavome po maišiuką dovanų.

     Tada grįžom į Saugas. Buvo smagu.

4 klasės mokinys Dominykas Narusevičius

20171120 092828

 

MOKYKLOS PRADINUKŲ IŠVYKA Į KLAIPĖDOS DRAMOS TEATRĄ

Keneto Grahamo knyga „Vėjas gluosniuose“ pasirodė 1908 m. Anglijoje. Tai knyga vaikams, kurią kuo mieliausiai skaito ir jų tėvai. Britai šią knygą tiesiog dievina – ši knyga ir jos personažai jau seniai tapo savotišku Senosios Anglijos simboliu. „The Guardian“ įtraukė ją į visų laikų geriausių knygų šimtuką – garbingu trisdešimt aštuntuoju numeriu.

K. Grahamas dirbo banko tarnautoju. Ramų gyvenimą kardinaliai pakeitė vienintelio sūnaus gimimas – berniukas gimė silpnos sveikatos ir beveik aklas. Tėvas metė darbą banke ir sugrįžo į savo vaikystės namus, kad galėtų prižiūrėti sūnų. Iš tiesų „Vėjas gluosniuose“ – tai istorijos apie Temzės pakrantę, kurias aklam sūnui prieš miegą pasakojo tėtis.

Vos išleista knyga iš karto susilaukė didžiulio populiarumo. Knyga sužavėjo net patį JAV prezidentą Teodorą Ruzveltą – kai šis 1910 m. lankėsi Oksforde, vienas jo pageidavimų buvo asmeniškai susitikti su „Vėjas gluosniuose“ autoriumi.

Ramiame gamtos kampelyje, prie Upės ir Girios, gyveno kuklus, ramus Kurmis, kuriam vieną pavasario dieną iki gyvo kaulo įgriso kasdienė rutina ir jis nusprendė keisti savo gyvenimo būdą. Kurmis paliko savo namus ir iškeliavo ieškoti nuotykių, o šie jo tik ir laukė: Kurmis susipažino su poetiškos prigimties Vandens Žiurkinu, negalinčiu gyventi be savo Upės, vienišiumi ir autoritetingu Barsuku, kuris visada padės, bei nenuorama ir pagyrūnu Rupūžiumi, visada papuolančiu bėdon, iš kurios jį nuolat gelbėja bičiuliai. Nuotykis veja nuotykį, bet vieną dieną Kurmis supranta, kad jam laikas grįžti namo, nes ten vis tik geriausia. Kurmis, lydimas naujųjų bičiulių, grįžta į apleistus ir vienišus namus, kuriuos jis paliko prieš metus.

Lietuvoje. Knyga išleista 1966-aisiais. Ji įtraukta į mokyklinę pradinių klasių skaitymo programą. Tačiau ne siužetas šioje knygoje svarbiausia – o pati jos atmosfera, visa persmelkianti draugystė ir gerumas, garbingumas ir ištikimybė.

Įdomu tai, kad spektaklyje vaidina 6 aktoriai vyrai.

Į teatrą vyko 1-4 klasių mokiniai su mokytojomis Julija Jauniuviene, Birute Kaminskiene, Inga Klimavičiūte, Rita Pečiuliene. Mokiniams didelį įspūdį paliko ir atnaujintas Klaipėdos Dramos teatras. Vaikai čia lankėsi pirmą kartą.

Mokytoja Rita Pečiulienė

20171021 114321

20171021 114434

 

Helovinas 2017

IMG 4395

IMG 4397

IMG 4402

 

Erasmus+ Tarptautinio projekto logotipo rinkimai

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd0djSyws0Jr1MgGRIzrCrS3Ph_EQDXQ23v4kvz-RrQh60RFg/viewform

      Čia pateikiami projekto partnerių logotipai: Portugalija, Lenkija, Graikija, Turkija ir Kipras. Pasirinkite logotipo dizainą, kuris jums labiausiai patinka, ir balsuokite už jį. (Logotipai pateikti ne eilės tvarka.)

Erasmus plius logotipo rinkimai 2017

 
Paieška
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Pamokų laikas

1. 8:00 - 8:45
2. 8:55 - 9:40
3. 9:50 - 10:35
4. 11:00 - 11:45
5. 12:10 - 12:55
6. 13:05 - 13:50
7. 14:00 - 14:45
8. 14:55 - 15:40

< Vasaris 2018 >
Pi An Tr Ke Pe Š Se
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
Šiuo metu prisijungę
Mes turime 45 svečius(-ių) online
Žodynas

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis