Atėjęs pavasaris pažadino gamtą, žolę, paukštį, pabudino jaunas sielas skambiam žodžiui, raiškiai minčiai. Balandžio 17-osios popietę į mūsų mokyklą atvyko Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos, Vilkyčių, Kintų pagrindinių mokyklų pradinukai, lydimi savo mokytojų. Šį konkursą skyrėme mūsų mokyklos vardininkui, aušrininkui Jurgiui Mikšui, jo gimtadieniui paminėti. Kad visiems svečiams būtų aišku kas tas garbingas žmogus - Jurgis Mikšas, mokytoja metodininkė Rita Pečiulienė paruošė pranešimą „Jurgis Mikšas - aušrininkas, lietuvybės puoselėtojas“. Po to skambėjo posmai apie Lietuvos gamtos grožį, kalbą, persipynė jumoristinės ir lyrinės eilės. Visi mokiniai buvo puikiai pasiruošę, gražiai pasipuošę, tai suteikė šventiškumo. Mišri vertinimo komisija, sudaryta iš visų mokyklų atstovų, vadovaujama direktorės pavaduotojos Stanislovos Baltutienės, išrinko kam sekėsi geriausiai. Jie buvo apdovanoti diplomais ir vertingomis knygomis. Visi dalyviai gavo padėkos raštus.

Kol aktų salėje mokiniai vaišinosi, artimiau susipažino, susidraugavo, mokytojos skaitykloje diskutavo tema „Lietuvių kalba – skaitmeniniame amžiuje“. Pranešimą šia tema, kuriame teorija susieta su praktika, skaitė vyresnioji mokytoja Inga Mockienė.

Labai geranoriškai mums talkino bibliotekininkė Jurgita Venckutė. Atsakinga buvo už šį renginį, jį vedė ir aprašė mokytoja metodininkė Birutė Kaminskienė. Tautiniais motyvais sceną papuošė mokytoja metodininkė Julija Jauniuvienė su savo mokinukais.

Informaciją parengė pradinių klasių mokytoja metodininkė Birutė Kaminskienė

askaitov3

Kompetentinga komisija skaičiavo balsus ir sprendė, kurie skaitovai buvo geriausi iš geriausiųjų.

askaitov2

Visi konkurso dalyviai. Pirmoje eilėje stovi prizininkai. Jie buvo apdovanoti ne tik diplomais, bet ir knygomis.

askaitov1

Mūsų mokyklos atstovai.

 

          Balandžio 25-oji – Tarptautinė triukšmo suvokimo diena. Keletas linksmų faktų:

- VI a. pr. m. e. vietinė valdžia Graikijos Sibario mieste išleido įsakymą, kuriuo uždraudė amatininkams dirbti darbą, keliantį triukšmą. Net uždraudė laikyti gaidžius, kad tie savo giedojimu netrukdytų gyventojams miegoti.

- Julius Cezaris uždraudė vežimams važinėti naktį, nes jų keliamas triukšmas jam trukdydavo.

- Anglijoje XVII a. pradžioje buvo priimtas įstatymas, kuriame draudžiama vyrams mušti savo žmonas nuo 9 val. vakaro iki 6 val. ryto, nes tokių veiksmų sukeltas triukšmas gali sudrumsti kaimynų ramybę.

          Su triukšmu žmonės kovojo net senovėje. Triukšmas pažeidžia klausą, sutrikdo miegą, skatina stresą, sukelia nepasitenkinimą, neigiamai veikia mokymosi procesą.

          2015-04-20 dieną, ugdant vaikų supratimą apie triukšmą ir diegiant atsakomybę, dėl jų pačių keliamo triukšmo, Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje organizuotas konkursas

,,Išgirskime tylą“

          Konkurse dalyvavo 5-10 klasių mokiniai. Jį organizavo sveikatos priežiūros specialistė Jurgita Rauktytė, psichologė Diana Lučinskienė ir biologijos mokytoja Lilijana Peter. Į svečius atvyko Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė ir Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Greta Urbonaitė.

          Komandoms teko atlikti linksmas testines užduotis, atpažinti įvairius gamtos garsus ir išradingai suvaidinti emocijas be garso. Lydimas geros nuotaikos konkursas greit prabėgo. Visos komandos apdovanotos Visuomenės sveikatos biuro dovanėlėmis – padėkomis ir rašiklių komplektais. O geriausiai sekėsi ir pirmą vietą laimėjo Raudonųjų komanda (5 kl. Ema Čeledinaitė, 6a kl. Karina Kudrešova, 6b kl. Viktorija Kudrešovaitė, 7 kl. Ignas Mešinski, 8 kl. Dovydas Martinkus, 9 kl. Violeta Bliūdžiūtė, 10 kl. Ivona Majūtė). Nedaug nuo jų atsiliko antrosios vietos laimėtojai – Žaliųjų komanda (5 kl. Henrikas Šarkauskas, 6a kl. Aistė Valdžytė, 6b kl. Eigantas Kasiliauskas, 7 kl. Rokas Stulga, 8 kl. Miglė Toleikytė, 9 kl. Sonata Mamčenkovaitė, 10 kl. Albina Milkerytė) ir trečiosios vietos laimėtojai – Mėlynųjų komanda (5 kl. Greta Bielicaitė, 6a kl. Erika Rumšaitė, 6b kl. Edmas Bružas, 7 kl. Karolina Razmaitė, 8 kl. Gytis Eglynas, 9 kl. Deimantė Jurkutė, 10 kl. Skaistė Jušaitė).

                                                                 Biologijos mokytoja Lilijana Peter

IMG 1718

IMG 1717

IMG 1716

DSCF4738

DSCF4739

DSCF4740

DSCF4741

DSCF4742

DSCF4743

DSCF4744

DSCF4745

DSCF4746

DSCF4747

 

,,Praktinių žinių labirintas“ Nominacija

         Mūsų mokyklos mokinių komanda - 8 klasės mokiniai Dovydas Martinkus ir Simona Jenčauskaitė, 9 klasės mokinė Violeta Bliūdžiūtė, 10 klasės mokinės Skaistė Jušaitė ir Ivona Majūtė 2015-04-17 su lydinčiomis mokytojomis Irina Bilienskaja ir Lilijana Peter dalyvavo rajoniniame mokinių gamtos mokslų ir matematikos žinių konkurse ,,Praktinių žinių labirintas“.

          Šiemet renginys vyko Pašyšių pagrindinėje mokykloje ir jame dalyvavo 9 mūsų rajono pagrindinių mokyklų komandos, bei viena komanda iš Stoniškių pagrindinės mokyklos. Mokiniams teko atlikti užduotis dvejuose žinių stotelėse: biologijos, chemijos ir matematikos, fizikos.

          Buvome apdovanoti nominacija ,,Linksmiausia komanda“!

                                                                 Biologijos mokytoja Lilijana Peter

Foto 0368

 

erasmusplus logo

Artėjant Velykoms mūsų mokiniai vadovaujami dailės ir technologijų mokytojos Ritos Šleinytės darė ir siuntė velykinius sveikinimo atvirukus ERASMUS+ projekto „Sveikame kūne – sveika siela" šalims partnerėms.

avelykatv

avelykatv2

avelykatv3

avelykatv4

 

Kovo 23–29 dienomis visoje Lietuvoje vyko tradicinė veiksmo savaitė „BE PATYČIŲ“. Ji leidžia dar kartą kalbėtis, išgirsti ir priimti sprendimus, kurie padeda kovoti su patyčiomis artimoje aplinkoje, mokykloje ir virtualioje erdvėje. Ši akcija skatina kiekvieną prisidėti, kad patyčių Lietuvoje būtų mažiau, kalbant apie tai, diskutuojant, dalinantis gerąja patirtimi bei idėjomis ir kartu kuriant saugią aplinką.

Mūsų mokykloje pirmadienį mokiniai ilgųjų pertraukų metu žiūrėjo animacinius filmukus, aptarė juos. Antradienis buvo paskelbtas „Tylos (šlepečių) diena“. Dauguma mokyklos mokinių ir mokytojų prisijungė prie šios akcijos ir avėjo šlepetes, pertraukų metu galėjai matyti jaukiai į antklodes įsisupusius mokinius, o ilgųjų pertraukų metu aktų salė tapo laikina poilsio-pogulio vieta. Trečiadienį mokytojai kvietė visus norinčius pakalbėti apie draugiškumą prie arbatos puodelio. Ketvirtadienį net žvarbus vėjas nenugąsdino susirinkusių susšokti bendrą draugystės šokį, taip pat vyko draugiškos 5-6 klasių kvadrato varžybos. O penktadienį mokinius ir jų mokytojus maloniai nustebino socialinė pedagogė Lina apsilankiusi klasėse ir apdovanojusi kiekvieną klasę simboliniu medaliu-riestainiu už draugiškumą ir nuoširdų bendravimą.

abepatyc

abepatyc2

abepatyc3

abepatyc4

abepatyc5

 
Paieška
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Pamokų laikas

1. 8:00 - 8:45
2. 8:55 - 9:40
3. 9:50 - 10:35
4. 11:00 - 11:45
5. 12:10 - 12:55
6. 13:05 - 13:50
7. 14:00 - 14:45
8. 14:55 - 15:40

< Balandis 2019 >
Pi An Tr Ke Pe Š Se
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Žodynas

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis