erasmusplus logo Gegužės 23d. Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės  mokyklos stadione vyko Tarptautinė sporto diena. Šioje aktyvioje veikloje dalyvavo 1 10 klasių mokiniai bei mokytojai. Pagrindinis  renginio tikslas buvo supažindinti ir atlikti ERASMUS +  projekto „Sveikame kūne – sveika siela“ partnerių šalių žaidimus – estafetes.

Mokyklos direktorė Jurgita Lidžiuvienė visus dalyvius ir organizatorius pasveikino su tradicine sporto švente ir palinkėjo ne tik šiandien pasimankštinti, bet sistemingai rūpintis savo sveikata ir fiziniu tobulinimusi. Buvo priminta, jog tarptautinis projektas visus įsuko į šią prasmingą, džiugią ir aktyvią veiklą. Suskambus nuotaikingai muzikai direktorė pakvietė bendram šokiui, kurį išmokino projekto partneriai – rumunai. Septintos klasės mokinės: Eglė, Erika, Aistė scenoje demonstravo šokio judesius, kuriuos kartojo visi stadione buvę mokiniai.

Po nuotaikingo šventės atidarymo kūno kultūros mokytoja Neringa Undraitienė ir technologijų mokytojas Gedeminas Pečiulis supažindino su vyksiančia dienos programa. 1 4 klasių mokiniai ir jų mokytojos iškeliavo sportuoti į mišką. Iš 5 – 10 klasių mokinių buvo sudarytos 5 komandos: „Lietuva‘‘, ,,Turkija“, „Rumunija“, „Lenkija“, „Graikija“, kurioms vadovavo šios mokytojos: Dovilė Montvydienė, Rita Šleinytė, Diana Paulauskienė, Vaida Vytuvienė, Banga Sabaliauskienė. Mokiniai rungtyniavo žaisdami ERASMUS +  projekto žaidimus bei dalyvavo nuotaikingose rungtyse: „Pagalvė“, „Bėk greitai, nešk saugiai“, „Mano batai buvo du, vienas dingo – nerandu“, kurioms energingai ir uždegančiai teisėjavo  pedagogai Gediminas Pečiulis, Lina Beržinienė, Vida Rudzienė,  Kristina Stonytė-Bidvienė, Neringa Undraitienė.

Netruko prabėgti laikas stadione. Sveikai įraudę nuo saulės ir aktyvių žaidimų vaikai vėl rikiavosi mokyklos aikštėje ir nekantraudami laukė rezultatų. Buvo paskelbtos laimėtos vietos: ,,Turkija“ – I, „Graikija‘‘ – II , ,,Lenkija‘‘– III, na ir IV, V vietą užėmė ,,Lietuva‘‘ bei ,,Rumunija‘‘. Mokyklos direktorė Jurgita Lidžiuvienė ir pavaduotoja ugdymui Stanislova Baltutienė įteikė prizus žaidėjams ir padėkojo kūno kultūros mokytojai Neringai Undraitienei bei technologijų mokytojui Gedeminui Pečiuliui už sklandžiai surengtą sporto šventę. Mokiniai juokavo, kad tokios sporto dienos galėtų būti kiekvieną savaitę, juk sveikatos ir džiaugsmo niekada nebūna per daug.

Lietuvių k. mokytoja Jūratė Daugalienė

International sport day 2016 Lithuania (vaizdo įrašas)

https://www.youtube.com/watch?v=rbjDVFjSWJc

 

IMG 4714

IMG 4716

IMG 4733

IMG 4745

IMG 4747

IMG 4750

IMG 4751

IMG 4753

IMG 4755

IMG 4767

IMG 4768

IMG 4803

IMG 4828

IMG 4848

IMG 4875

IMG 4935

IMG 4951

IMG 4994

IMG 5023

IMG 5078

IMG 5089

IMG 5093

 

Gegužės 16 d. Šilutės r. Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje vyko viktorina „Tavo pasirinkimas“, skirta Tarptautinei nerūkymo dienai  paminėti.

Šio renginio tikslas - ugdyti neigiamą požiūrį apie psichiką veikiančias medžiagas.

Renginį vedė visuomenės sveikatos specialistė Jurgita Rauktytė ir biologijos mokytoja Lilijana Peter.

Susirinkus nemažam būriui 9-10 klasių mokinių jie buvo suskirstyti į penkias komandas: žaliųjų, raudonųjų, mėlynųjų, oranžinių ir rožinių.

Dalyviams buvo pateikti žinių, loginio mąstymo ir kūrybingumo reikalaujantys trijų turų klausimai. Pirmąjį turą sudarė 7 klausimų testas apie lakiąsias medžiagas, antrąjį turą - 7 klausimų testas apie tabaką ir jo gaminius, trečiąjį turą - 7 klausimų testas apie alkoholį ir jo gaminius.

Visi su dideliu susidomėjimu aktyviai dirbo komandoje, pasitarę greitai rasdavo teisingą atsakymą.

Pasibaigus visoms užduotims komandos buvo apdovanotos Šilutės rajono Visuomenės sveikatos biuro dovanomis ir padėkos raštais už dalyvavimą renginyje minint Pasaulinę nerūkymo dieną. Renginyje nebuvo pralaimėjusių, visi dalyviai ne tik parodė puikias žinias ir gebėjimus, bet ir tai, kad jie neabejingi šiai pasauliniu mastu didėjančiai rūkymo epidemijai.

IMG 4399

IMG 4403

IMG 4413

IMG 4430

IMG 4433

IMG 4482

IMG 4507

 

erasmusplus logo

IMG 4231

        Tęsiasi tarptautinio projekto „Sveikame kūne - sveika siela“ veiklos. Gegužės 12-13 dienomis mokykloje vyko gražiausio plakato „Mano mėgstamiausia sporto šaka“ rinkimai. Plakatus piešė grupėmis ir individualiai mūsų mokyklos 5-10 klasių mokiniai. Visa mokyklos bendruomenė aktyviai įsijungė į gražiausio, originaliausio plakato rinkimus. Per pertraukas balsavo mokytojai ir pradinių klasių mokiniai, patys plakatų autoriai ir jų bendraklasiai. Buvo išrinkti trys patys originaliausi, gražiausi plakatai. Daugiausi mūsų simpatijų sulaukė ir didžiausią balsų skaičių surinko 10 klasės merginų grupinis piešinys, antra vieta atiteko Emilijai Norkutei iš 8 kl., o trečia - Deimantei Poškaitei iš 6 kl.

        Projektas Sveikame kūne - sveika siela“ jau baigiasi. Džiaugiamės, kas įvairios projekto veiklos suteikė daug teigiamų emocijų, įgijome naujų žinių apie sveiką gyvenseną bei turėjome galimybę įtvirtinti ar pakartoti jau turimas. Kaip liaudies išmintis byloja: teigiamos emocijos, gera nuotaika ir juokas yra geriausias vaistas nuo visų ligų.

        Projekto Sveikame kūne - sveika siela“ veikla yra remiama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje finansuoja Švietimo mainų paramos fondas.

I vieta Mano mėgstamiausia sporto šaka

I vieta

 

II vieta Mano mėgstamiausia sporto šaka

II vieta

 

III vieta Mano mėgstamiausia sporto šaka

III vieta

 

IMG 4222

IMG 4227

IMG 4229

 

Gegužės 18 d. Saugų Jurgio Mikšo mokyklos komanda išvyko į Šilutės miesto stadioną, kur vyko mokinių spartakiada. Mokiniai varžėsi įvairiose rungtyse, žaidė futbolą, krepšinį, varžėsi bėgimo rungtyse, taip pat išbandė virvės traukimo rungtį. Kiekvienas komandos narys į nešė svarų indėlį į bendrą komandos taškų kraitį.

20160518 125256

20160518 125330

20160518 133017

20160518 133150

20160518 134001

20160518 135059

20160518 140532

 

erasmusplus logo

IMG 4344

   Gegužės 13 dieną Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos bendruomenė sukvietė rajono moksleivius į konferenciją „Sveikame kūne – sveika siela“. Taip vadinasi ir tarptautinis Erasmus + projektas, kuriame dalyvaujame antrus metus. Šio projekto veiklos paskatino organizuoti konferenciją apie sveiką gyvenseną. Į mūsų kvietimą atsiliepė bendraminčiai iš 5 rajono mokyklų: Katyčių, Juknaičių, Usėnų pagrindinių, Vainuto gimnazijos ir Šilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus.

   Konferencijai paruošta ir pristatyta 17 pranešimų įvairiomis temomis ir įvairiomis formomis. Nemaža dalis pranešėjų kalbėjo apie dalyvavimą tarptautiniuose projektuose, mokykloje vykdomas veiklas, skatinančias gyventi sveikai. Pranešėjai atskleidė daug praktiškų ir net šokiruojančių faktų. Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos dešimtokės Violeta Bliudžiūtė ir Deimantė Jurkutė suskaičiavo, kad vienos maudynės mums gali kainuoti nuo 22 iki 51 euro cento, o štai jų bendraklasė Irma Šadagytė pranešime „Senovės graikų ir viduramžių europiečių sveikatos paslaptys“ pateikia kitokią sampratą apie higieną: į maudymąsi viduramžiais žiūrėta įtartinai, nes nuogumas – nuodėmė. 6 klasės mokinės Paulina Laurinavičiūtė ir Gabija Marija Kaktaitė pateikė konkrečius skaičius, kiek kainuoja žalingi įpročiai. Žinodami, kad pigiausios cigaretės savaitei kainuos apie 13 eurų, dauguma nesiryš pradėti rūkyti ir geriau už tuos pinigus nusipirks vaisių ir daržovių, kurių beveik užtektų pilnavertei mitybai. Tokią idėją pristatė Ugnė Mauricaitė kalbėjusi apie vegetarizmą. Ji suintrigavo faktu, kad netgi šuo 9 metus buvo veganas.

   Smagu, kad pranešimus skaitė ir „jaunoji karta“ – pradinukai. Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės  mokyklos 3 klasės mokinys Deividas Bukantas („Vanduo – gyvybės šaltinis“) drąsiai dalino patarimus, kaip gydytis vandeniu. Mūsų mokyklos ketvirtokai - Austėja Jauniūtė, Faustas Rumšas, Eimantė Valdžytė - pasididžiuodami pasakojo apie sveikatos ugdymo užsiėmimų įvairovę. O  pavydėti yra ko: jie vieninteliai iš mokyklos lankosi baseine ir dalyvavo meno terapijos pamokėlėj.

 Kiekvienos mokyklos atstovai konferencijai sukūrė plakatus. Originaliausi  išrinkti slaptu balsavimu per arbatos pertraukėlę. Labiausiai konferencijos dalyviams patiko Vainuto gimnazijos plakatas. Kiek mažiau balsų atiduota už usėniškių ir grabupiškių darbus. Plakatų autoriai paskatinti ‚sveikomis“ dovanomis – vaisių kraitelėmis.

   Renginio pabaigoje autoritetinga komisija – Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė ir Švietimo skyriaus vyriausiasis specialistas Rūtenis Jankauskas – paskelbė, kurie pranešimai pelno nominacijas. Komisijos nuomone, praktiškiausias Usėnų pagrindinės mokyklos moksleivės Ivetos Miliauskytės pranešimas Mitybos ir fizinio aktyvumo įtaka mokinių sveikatai“, inovatyviausias – Luko Peteraičio ir Robertos Pociūtės iš Katyčių pagrindinės „Drauge mes žaidžiam, drauge mes laimim: socialinių įgūdžių lavinimas ir inkliuzinis ugdymas per sportą ir užsiėmimus gryname ore“, informatyviausias – Agnės Kavaliauskaitės ir Monikos Kavaliauskaitės „Sveikos gyvensenos ugdymo ypatumai Juknaičių pagrindinėje mokykloje“, linksmiausias – Vainuto gimnazistės Sandros Sudeikytės darbas „Sveikos gyvensenos įtaka žmogaus fizinei ir psichinei sveikatai“. Dėl originaliausio pranešimo komisijos narių nuomonės išsiskyrė, todėl ši nominacija atiteko dviems pranešimams: „Mokomės gyventi sveikai“ (pristatė Šilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus mokiniai Romas Višinskas ir Milana Paulauskaitė) ir „Bulvių traškučiai – sveikatai pavojingas maistas“ (video pranešimą paruošė Žygimantas Paulauskas, Saugų pagrindinės mokyklos 5 kl. mokinys).

  Rajono mokinių konferencijos „Sveikame kūne-sveika siela“ pranešimai turbūt ne vieną privertė susimąstyti apie savo sveikatą. Ne vienam įstrigo ir mokyklos direktorės Jurgitos Lidžiuvienės pasakyti žodžiai: „Sveikas elgeta laimingesnis už ligotą karalių.

 Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės  mokyklos mokytoja Diana Paulauskienė

IMG 4240

IMG 4266

IMG 4268

IMG 4276

IMG 4308

IMG 4314

IMG 4319

IMG 4322

IMG 4341

IMG 4349

IMG 4370

IMG 4371

IMG 4380

 
Paieška
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Pamokų laikas

1. 8:00 - 8:45
2. 8:55 - 9:40
3. 9:50 - 10:35
4. 11:00 - 11:45
5. 12:10 - 12:55
6. 13:05 - 13:50
7. 14:00 - 14:45
8. 14:55 - 15:40

< Birželis 2020 >
Pi An Tr Ke Pe Š Se
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Žodynas

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis