Kovo 16 dieną mūsų dešimtokai lankėsi Šilutės žemės mokyklos atvirų durų dienoje. Mus pasitiko administracijos atstovai, kurie supažindino su mokykla. Mergaitėms išsamiai buvo papasakota apie kirpėjos profesiją, apžiūrėjome praktinio darbo patalpas. Vaikinams buvo aprodytos dirbtuvės, technika. Pavaduotojas A. Būdvytis trumpai pristatė specialybes, mokymosi ir gyvenimo sąlygas, mokyklos tradicijas. Priėmimas buvo labai šiltas, keleta vaikinų galvoja apie tolesnį mokymąsi šioje patrauklioje mokykloje.

Ugdymo karjerai koordinatorė Rūta Pociuvienė

 

      Kovo 10 dieną mūsų mokyklos 9 ir 10 klasės merginos su technologijų mokytoja lankėsi Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokykloje bei Turizmo mokykloje. Ten susipažinome su mokyklose siūlomomis profesijomis ir jas „pasimatavome“.

      Siuvimo ir paslaugų verslo mokykloje mus pasitikusi ir lydėjusi lietuvių kalbos mokytoja pristatė visą mokyklą. Susidarė įspūdis, kad čia geri mokytojai, draugiški mokiniai, nemažas profesijų pasirinkimas, daug popamokinės veiklos. Mokykla bendradarbiauja su labai daug kitų šalių, todėl gerai besimokantys mokiniai turi galimybę pasitobulinti išvažiavę į užsienį. Mokykloje galima įgyti floristo, kirpėjo, interjero apipavidalintojo, siuvėjo, smulkiojo verslo organizatoriaus ir kitas specialybes. Į mokyklą mokiniai priimami baigę aštuonias, dešimt ir dvylika klasių. Priimami net vyresnio amžiaus žmonės, norintys įgyti pasirinktą specialybę.

      Klaipėdos Turizmo mokykla didelė, graži, tvarkinga, aplinka labai jauki. Į šią mokyklą stoti galima baigus pagrindinę arba vidurinę ir įgyti virėjo, barmeno, viešbučio darbuotojo, apskaitininko, kasininko ir kitas specialybes. Mokykloje turėjome galimybę išbandyti kasininkės specialybę dirbdamos su kasos aparatais. Kadangi čia ruošiami virėjai ir barmenai, šių specialybių studentai patys gamina ir patiekia pagamintą maistą, aptarnauja klientus mokykloje esančioje cukrainėje, pardavinėja savo keptas bandeles bei pyragus. Mokykloje yra restoranas, kuriame praktikuojasi besimokantys mokiniai. Į restoraną ateina pavalgyti ir žmonės iš miesto, nes čia pigu ir skanu. Už gerą mokymąsi ir lankymą mokiniai gauną stipendiją. Ši mokykla bendradarbiauja su kitų šalių mokyklomis, todėl gerai besimokantys mokiniai turi galimybę  išvykti į kitas šalis pasisemti patirties.

      Išvyka į Klaipėdos profesines mokyklas buvo įdomi ir naudinga, likome sužavėtos.

      Kai kurios merginos apsisprendė, kokią specialybę pasirinks baigusios dešimtą klasę.

Simona Jenčauskaitė 9 kl., Kęsmina Kasiliauskaitė 10 kl.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

 

2016m. kovo 14-18d. video{jcomments off}

 

erasmusplus logo

       Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras kartu su Lietuvos blaivybės draugija Baltų ainiai vykdo projektą Psichoaktyvių medžiagų prevencija. Vasario 24 dieną Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje vyko paskaitos apie psichoaktyvių medžiagų vartojimo žalą jaunam organizmui.

       Lietuvos blaivybės draugijos Baltų ainiai Klaipėdos padalinio pirmininkas Artūras Šiukšta 5 – 10 klasių mokiniams skaitė paskaitą Ar žalingi įpročiai – tavo draugai?. Lektorius atkreipė mokinių dėmesį į žalingų įpročių reiškinius įvairiuose socialiniuose sluoksniuose. Alkoholio, tabako, narkotikų vartojimo mada yra giliai įsiskverbusi į mūsų aplinką, tad vaikas, paauglys tai priima kaip neatsiejamą gyvenimo dalį. Daugelis net nesusimąsto, jog televizijos reklamos, filmai, masiniai renginiai, o ypač tėvai savo pavyzdžiu, daro žalingą įtaką jaunam žmogui. Iliustracijos, įtaigus pasakojimas mokinius labai sudomino. Kiekvienas vaikas suvokė, jog norint pakeisti savo gyvenimą, visada reikia pradėti nuo savęs. Suprantamai ir paprastai mokiniams buvo pasakojama, kad sąmoningumas ir gebėjimas atsispirti pagundoms veda į dvasinę brandą bei socialinių ir kultūrinių vertybių puoselėjimą. Lektorius pabrėžė, kad psichoaktyvių medžiagų vartojimas visai nemadingas, o kenksmingas ir brangus užsiėmimas.

      Antroji paskaita Žalingų  įpročių prevencija. Kaip apie tai kalbėti su vaiku? buvo skirta tėvams ir mokytojams. Blaivybės draugijos pirmininkas Artūras Šiukšta supažindino tėvelius su asmeninių ir socialinių įgūdžių ugdymo pagrindais. Atvirumas, nuoširdumas, pavyzdys – pagrindinė sąlyga, kad vaikas netaptų alkoholio, tabako, narkotikų auka. Mus supa didžiulė, turtinga industrija, kurios tikslas – kuo daugiau vaikų įtraukti į psichoaktyvių medžiagų vartojimo ratą.

      Sūnaus ar dukters 1 – ojo gimtadienio proga dažnai tėveliai nuperka vaikiško šampano. Juk, rodos, toks nekaltas gėrimas… Na, o 16 – ojo, o gal ir anksčiau, iš parduotuvės lentynos mamytės savo atžalai čiumpa miksiuką, fiziuką ar dar kokį ,,lengvą marmalą. Į kieno rankas stumiame savo vaiką? Daug klausimų kilo tėvams, mokytojams šios paskaitos metu. Dėl pavojaus vaikų ir savo sveikatai, tėvai turėtų atsisakyti žalingų įpročių, pasirinkti alternatyvias bei aktyvias laisvalaikio leidimo formas. ,,Žodis moko, pavyzdys patraukia- sako lietuvių patarlė. Artimi tėvų ir vaikų santykiai – investicija į sveiką ir dorą ateitį. Juk kiekvienas tėvas, mama nori, kad jų vaikas būtų laimingas. Lektorius akcentavo, jog šioje nelygioje kovoje su žalingais įpročiais, svarbiausia yra dvasingumas ir budrumas, o morališkai apsileidusius gyvenimas baudžia.

    Mokyklos direktorė Jurgita Lidžiuvienė padėkojo lektoriui Artūrui Šiukštai bei Šilutės visuomenės sveikatos biuro direktorei Virginijai Vaivadaitei už paskaitų organizavimą mūsų mokykloje. Pasidžiaugta, jog mokiniai, tėveliai ir mokytojai buvo atidūs ir susidomėjo psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencija.

Lietuvių k. mokytoja metodininkė Jūratė Daugėlienė

IMG 1049

IMG 1051

IMG 1055

IMG 1069

IMG 1074

IMG 1075

 

Skelbimas Be patyčių 2016

{jcomments off}

 
Paieška
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Pamokų laikas

1. 8:00 - 8:45
2. 8:55 - 9:40
3. 9:50 - 10:35
4. 11:00 - 11:45
5. 12:10 - 12:55
6. 13:05 - 13:50
7. 14:00 - 14:45
8. 14:55 - 15:40

< Birželis 2020 >
Pi An Tr Ke Pe Š Se
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Žodynas

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis