Saugų vaikų  darželyje jau beveik 10 metų tradicija „Lietuvos gimtadienį švęsti kartu su Saugų J. Mikšo pagrindinės mokyklos pirmokais, buvusiais darželinukais ir jų draugais. Šiemet vaikai svečiavosi su muzikos mokytoja Raimonda Gečiene. Šventė buvo smagi. Ją vaikai pratęsė apsilankydami buvusioje priešmokyklinėje grupėje „Vabaliukai ir savo įspūdžius apie mokyklą pasakodami grupės auklėtojai Irenai Rimkuvienei.

Saugų vaikų darželio direktorė Virginija Užpurvienė

foto16,15 097

foto16,15 101

foto16,15 105

 

        Už lango siaučiant gripo virusui, vasario 10 dieną, Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos biologijos mokytoja Lilijana Peter kartu su mokykloje dirbančia  visuomenės sveikatos priežiūros specialiste Jurgita Rauktyte linksmai ir žaismingai stengėsi priminti 5 ir 6 klasių mokiniams apie sveikatos stiprinimo galimybes renginyje ,,Gyvenu sveikai – žiemą nesergu visai!“.

        Pasipuošę emblemomis ,,Braškės“, ,,Obuoliai“, ,,Vyšnios“, ,,Citrinos“, ,,Svogūnai“, ,,Riešutai“, bendradarbiaudami komandoje mokiniai puošė sveikatos stiprinimo medį patarimais, kaip saugoti sveikatą. Stebino vaikai savo žiniomis paminėdami, ne tik mums įprastus patarimus: šiltai rengtis žiemą, sportuoti ir valgyti daug daržovių. Dalyviai minėjo, kad svarbu plauti rankas, gerti daug skysčių, mažiau vartoti druskos ir cukraus. Įveikę pirmąją užduotį vaikai kibo į antrąją – sprendė kryžiažodį. Kryžiažodyje buvo pateikti teiginiai, į kuriuos reikėjo atsakyti ar teisingas, ar klaidingas teiginys, ir iš atsakymų parašyti vieną teisingą žodį. Sėkmingai mokiniai galvojo atsakymus į teiginius tokius kaip „Dažnas rankų plovimas gali apsaugoti nuo viršutinių kvėpavimo takų infekcinių susirgimų“, „Rūkantis žmogus kenkia rūkydamas šalia esančių žmonių sveikatai“, „Vitaminas A gerina regėjimą“, „Riebalai yra svarbiausia organizmo statybinė medžiaga.“ Trečioji užduotis – ,,Patarimų dėlionė“. Mokinių komandos gavo dėliones, ant kurių dalių buvo surašyti sveikatos stiprinimo patarimai. Patarimų buvo teisingų ir klaidingų. Gražiai šurmuliavo komandos, viena po kitos įveikdamos ir šią užduotį.

        Pasibaigus užduotims ir apskaičiavus mokinių komandų surinktus balus, paaiškėjo, kad daugiausiai žinių turėjo „Riešutų“ komanda, nors kitų komandų surinkti balai buvo panašūs. Buvo įsitikinta, kad visi renginio dalyviai sveiki ir žvalūs, nes žino kaip stiprinti sveikatą.

        Visus pradžiugino Visuomenės sveikatos biuro prizai – puodeliai, kuriuos įteikdama Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė vaikams linkėjo gerti šiltą arbatą, nesirgti visą žiemą ir saugotis gripo viruso. Čia pat išpakavę dovanėles, vaikai puošė savo puodelius užrašais apie sveikatą, šypsenėlėmis ir širdelėmis.

        Dėkojame Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorei Virginija Vaivadaitei, vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistei Erikai Berdnikovič, už bendradarbiavimą ir pagalbą puoselėjant mokinių sveikatą mokykloje.

Biologijos mokytoja metodininkė Lilijana Peter

IMG 0807

IMG 0802

IMG 0803

IMG 0804

IMG 0805

IMG 0806

IMG 0808

IMG 0811

IMG 0813

IMG 0816 

 

erasmusplus logo

Š. m. vasario 8 dieną Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje 7 – 10 kl. mokiniams bei mokytojams vyko paskaita ,,Žingsnis sveikatos link‘‘. Tai vienas iš renginių vykdant tarptautinį projektą.

    Lektorius - sveikatos specialistas, Neolife kompanijos atstovas Algirdas Zigmantas paskaitą pradėjo formule : Judu + Maitinuosi + Esu laimingas = Gyvenu. Mokiniams buvo įdomu išgirsti, nuo ko priklauso mūsų sveikata, kas daro įtaką dažniems susirgimams, kodėl vos įpusėjus dienai netenkame energijos.

    Paskaitos metu kartu su mokinių pasvarstymais buvo atsakyta į daugelį klausimų apie sveiką gyvenimo būdą. Sveikatos specialistas teigė, jog norint būti sveikam reikia kontroliuoti svorį, sportuoti ir teisingai  maitintis. Lektorius uždavė klausimą, kurią tėvų frazę dažniau išgirsta vaikas: ,,Gavai dvejetą – šiandien į lauką neisi!‘‘, ar ,,Išjunk kompiuterį ir marš į lauką!‘‘? Atsakymų buvo įvairių...

   Sveikatos specialistas ragino daugiau vaikščioti pėstute, žaisti judrius žaidimus ir ,žinoma, valgyti kuo daugiau daržovių, vaisių, žuvies, sveiko grūdo košių bei gerti vandenį, o ne, taip vaikų mėgiamus, saldžius gėrimus. Na, o jei dažnai aplanko ligos, lektorius patarė vartoti Neolif maisto papildus, kurie yra sukurti tik iš natūralių produktų.

   Paskaitą Algirdas Zigmantas baigė pradžiugindamas vieną mokinę, teisingai atsakiusią į lektoriaus užduotą klausimą. Mergaitė gavo dovanų Neolif batonėlį, kurio sudėtyje yra visa dienai reikalinga vitaminų norma.

  Tarptautinis projektas ,,Sveikame kūne – sveika siela“ tęsiasi nuo 2014 metų. Partnerystė su Graikijos, Lenkijos, Turkijos, Rumunijos mokyklomis įkvepia daugiau domėtis sveiku gyvenimo būdu. ,,Žingsnis sveikatos link“ – švietėjiškas renginys mūsų mokyklos mokiniams, mokytojams buvo įdomus ir naudingas.

Lietuvių k. mokytoja metodininkė Jūratė Daugalienė

IMG 0753

IMG 0754

IMG 0755

IMG 0758

IMG 0762

IMG 0763

IMG 0764

 

      Užgavėnės – viena gražiausių žiemos švenčių, Šią šventę prieš Gavėnią, likus 7 savaitėms iki Velykų, savomis tradicijomis švenčia visas pasaulis.

      Liaudyje Užgavėnės vadinamos „slenksčiu tarp nueinančios žiemos ir ateinančio pavasario", jos laikomos pavasario pradžia, todėl įvairiais veiksmais – triukšmo sukėlimu, sočiomis vaišėmis, linksmu ir išmoningu karnavalu stengiamasi paspartinti kosminį ciklą - pavasario atėjimą. Nuo seno lietuviai per Užgavėnes daug dainuodavo, šūkaudavo, linksmindavosi – buvo manoma, kad triukšmas pažadina iš miego šalčio sukaustytą žemę.

      Šių metų Užgavėnės Lietuvoje šalčio nesukaustytos ir be sniego, neteko pasivolioti jame, kad metai būtų derlingi, ir tarsi nėra ką vyti iš kiemo ...

      Tačiau kaip gi apsieisi be linksmų pokštų, tradicijų, apeigų. Taigi, mūsų mokykloje rytas prasidėjo nuo susidūrimo su persirengėliais, neaišku kokiomis būtybėmis prie mokyklos durų. Mokyklos fojė sklandė pakili, linksma nuotaika. Užgavėnių persirengėliai šia nuotaika užsikrėtė visą mokyklos bendruomenę, kvietė kartu pašokti, patriukšmauti, pasivaišinti blynais, stiprybės barankėlėmis ar ištvermės pipiriukais...

IMG 0772

      Taigi, nuo trečiadienio prasideda griežtas pasninkas – Gavėnia. Per Gavėnią, susikaupimo, rimties ir prisikėlimo laukimo metą, privaloma pasninkauti, draudžiama „uliavoti“, šėlti, triukšmauti.

Istorijos mokytoja Dovilė Motvydienė

IMG 0771

IMG 0778

IMG 0780

IMG 0782

IMG 0787

IMG 0799

 

    Jau tampa tradicija, kad kasmet mūsų mokykloje apsilanko Šilutės darbo biržos specialistai. Vasario 03 dieną į susitikimą buvo pakviesti 8 – 10 klasių mokiniai. Specialistai papasakojo, kokias paslaugas teikia darbo birža, kokią pagalbą gali gauti jauni, darbo nerandantys žmonės, kaip darbo birža gali padėti įsigyti paklausią profesiją. Moksleiviai su susidomėjimu  klausėsi, kokios profesijos yra populiariausios ir kokių profesijų atstovams sunku rasti darbo Klaipėdos apskrityje. Jaunimas išgirdo ir praktinių  patarimų: kaip elgtis per pokalbį dėl darbo, kaip pristatyti save, kokių klaidų nedaryti rašant CV ir kt. Baigiantis pokalbiui mokinių dėmesys buvo atkreiptas į tai, kad būtina pažinti save, protingai įvertinti savo gebėjimus ir galimybes, norint sėkmingai pasirinkti karjerą.

Ugdymo karjerai koordinatorė Rūta Pociuvienė

IMG 0742

IMG 0741

IMG 0745

IMG 0751

 
Paieška
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Pamokų laikas

1. 8:00 - 8:45
2. 8:55 - 9:40
3. 9:50 - 10:35
4. 11:00 - 11:45
5. 12:10 - 12:55
6. 13:05 - 13:50
7. 14:00 - 14:45
8. 14:55 - 15:40

< Birželis 2020 >
Pi An Tr Ke Pe Š Se
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Žodynas

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis