Kovo 4 dienos rytą „Radiocentro“ rytmetinės laidos vedėjų raginimas pranešti, ar kur nors Lietuvoje sninga, atrodė keistokas. Koks gali būti sniegas? Juk šiandien Kazimierinės – pirmoji pavasario šventė! Bet keliaujant į mokyklą dangus pabėrė baltų snaigių. Jeigu tikėsime prietarais, kad iš pirmųjų  kovo dienų oro galime spėti, kokie bus metų laikai, tai viskas gerai - žiemą netrūks sniego.

   Nepaisydami oro išdaigų dauguma saugiškių ir vienas kitas svečias skubėjo į mokyklą. Čia jau trečiąkart visus atviliojo Kaziuko mugė. Į sceną užkopę ketvirtokai su dūdelėmis suulbėjo „kaip paukšteliai žaliam gojuj“ ir nebeliko abejonių, kad pavasaris jau ne už kalnų. O Marusytė, 4 klasės mokytoja Inga Mockienė, su kraitele raudonų obuolių iškart pasiūlė jų nusipirkti už palinkėjimą. Tada posmais apie Kaziuko mugę visus pasveikino  nuolatinė, bet nepakartojama renginių vedėja Augustė Beržinytė ir kylanti žvaigždutė – Daivaras Šilas.

   Mokyklos direktorė Jurgita Lidžiuvienė apdovanojusi pavasarinėmis gėlėmis Kaziuko mugės organizatorius paragino pradėti prekybą. Visi suskubo dairytis ir pirkti, kam ko labiausiai reikia. Vienus viliojo gardumynai: pyragai, keksiukai, grybukai, kiti prisiminę, kad jau pavasaris, pirko gėles alpinariumui, namelius sparnuočiams, malonias smulkmenas Šv.Velykoms, o kai kuriems parūpo ir pirštinės. Populiariausia buvo jaunųjų ūkininkų Bružų produkcija. Pasirodo, net ir kaime gyvenantis žmogus, pasiilgęs tikro lietuviško maisto, džiaugiasi nusipirkęs naminio sūrio ar kiaušinių.

   Mugėje netrūko ir kitokių įdomybių. Užsižiopsojusius pirkėjus, kurie nebežinojo, ką bepirkti, 6kl. mokinės Viktorija ir Ieva kvietė įsiamžinti Kaziuko ir Kazytės „kailyje“, kad fotografijos primintų, jog 2015 m. pavasarį tikrai apsilankei Kaziuko mugėje. Jaunasis iliuzionistas Žygimantas iš 4kl. ir didelius, ir mažus stebino įvairiais triukais. Berniukai, technologijų būrelyje „prakalbinantys“ medį, kvietė išbandyti laimę loterijoje ir laimėti jų dirbinių. Kai tik salės viduryje atsirasdavo vietos, direktorės pavaduotoja S. Baltutienė  pakviesdavo kurią nors klasę pristatyti pasirinkto Lietuvos regiono žaidimą. Sukomės rateliu ir poromis linksmai patrepsėdami ir padainuodami. Jei neprisiminsime žaidimo, tai gal vieną kitą pamirštą lietuvišką žodį parsinešime namo.

   Pavargę nuo šurmulio galėjome atsipūsti arbatinėje „Gero kelio“, kur ant kiekvieno staliuko lankytojų laukė siurprizas – raudonskruosčiai obuoliai ir sausainiai. Prie puodų vikriai sukosi šeimininkės – I. Mockienė, R. Šleinytė, B. Sabaliauskienė, N. Undraitienė, L.Beržinienė. Ragaudami nusipirktus skanėstus ir gurkšnodami arbatą vieni žvalgėsi pro langą, kiti šnekučiavosi su kaimynu, kolega, auklėtiniu, draugu ar seniai bematytu pažįstamu. Laisvų kėdžių prie stalelių dažnai net pritrūkdavo...

   Kiekvienoje šventėje kažko būna per daug, kažko - per ­ mažai. Svarbu, kad iš šventės namo parsineštume bent vieną šiltą prisiminimą – žvakelę, kvepiančią medumi, sapnų gaudyklę ar nieko nekainavusią nepažįstamojo šypseną... Dabar bus daug lengviau sulaukti pavasario šilumos.

Mokytoja Diana Paulauskienė

 

Nuotraukų iš renginio galite išvysti čia:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.921899364512648.1073742193.105026426199950&type=1

 

Nuo neatmenamų laikų lietuviai vijo, pynė, audė ir rišo įvairiausias juostas. Vyrai vydavo žirgams kamanas, merginos audė, pynė kraitį.

Juostos buvo dovanojamos siekiant santarvės, sutarimo ir sėkmės šeimoje, giminėje, valstybėje.

Mūsų protėviai tikėjo, kad apjuosdama ranką uždaru ratu apyrankė apsaugo nuo negandų.

Uždaras ratas daugelyje kultūrų (tame tarpe ir baltų) yra laikomas apsaugos, atgimimo ir amžino gyvenimo simboliu.

Apyrankės rišamos galvojant apie ryšį su tuo, kas brangu – draugais, bendruomene, Tėvyne.

Mūsų mokyklos pradinukai prisijungė prie pilietinės Lietuvos nepriklausomybės 25-mečiui paminėti skirtos akcijos „Lietuvai ir man“. Pynėme trispalves apyrankes. Pasipuošėme patys, užrišome draugams ir artimiesiems, kad visi pamatytų mus vieningus, mylinčius ir atsakingus.

apyrankes1

aapyrankess

 

Vasario 12 dieną mokykloje vyko projektas „Šok su mumis“. Valentino dieną šventėme šokdami. Dalyviai — 5-9 klasių mokiniai. Klasių komandos turėjo paruošti po šokį ir filmuotą klasės prisistatymą. Renginį vedė 6b klasės mokinys Aleksėjus Banackas ir 6b klasės mokinė Erika Rumšaitė. Susirinkusiems jie pristatė komisijos narius: „Šokių federacijos prezidentę“ Jurgitą Lidžiuvienę (Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos direktorę), „Šilutės nacionalinio baleto primabaleriną“ Aliną Urbonienę (Šilutės „Žibų“ pradinės mokyklos šokių mokytoją metodininkę), „Santykių ir meilės ekspertę“ Liną Beržinienę (Saugų Jurgio Mikšo mokyklos socialinę pedagogę), Stilistė - dizainerė madų namų „Stiliaus neturėjimas irgi yra stilius savininkę“ Ritą Šleinytę (Saugų Jurgio Mikšo mokyklos dailės mokytoją). Komisijos darbą prižiūrėjo ir kad viskas vyktų sklandžiai pasirūpino „Saugos firmos "Ereliai" direktoriaus pavaduotoja“ Stanislova Baltutienė (Saugų Jurgio Mikšo mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui).

Renginys neprailgo. Buvo ir kur akis paganyti, ir kuo pasivaišinti — klasių komandos nukrovė stalus Valentino dienai tinkamais gardėsiais.

Renginį pradėjo svečiai — 3 - 4 klasių šokėjai. Jie sušoko „Tai taip lengva“.

Pabaigoje paskelbtos prizinės vietos. I vietą laimėjo 6a klasė, II vietą - 9 klasės komanda, o III vieta atiteko 5 klasės šokėjams. Originaliausia pripažinta 8 klasė, kūrybiškiausia — 7 klasė, o linksmiausios titulas atiteko 6b klasės komandai. Klasės buvo apdovanotos padėkos raštais ir saldžiomis dovanomis. Renginio organizatorė šokių mokytoja Lina Šaulytė dėkojo visiems susirinkusiems. 

asok1

asok2

asok3

asok4

asok5

 

     Vasario 11 dieną mūsų mokyklos devintų dešimtų klasių mergaitės dalyvavo Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokyklos atviros savaitės renginyje. Šioje mokykloje rengiami tekstilės, menų, kompiuterijos, verslo, paslaugų srities specialistai. 2014 m. mokykloje įkurtas vienintelis tekstilės produkcijos gamybos sektorinis praktinio mokymo centras Lietuvoje.

     Mūsų mokines pasitikusi mokytoja Dalia pristatė mokyklą, aprodė auditorijas, tekstilės gamybos centrą ir kitas praktinių užsiėmimų patalpas. Mokyklos koridoriuose mus pasitiko moksleiviai, kurie buvo paruošę klausimus iš matematikos, geografijos, kalbų, teko atlikti ir  judriuosius žaidimus.

     Merginos buvo sušukuotos būsimųjų kirpėjų, kai kurioms buvo padarytos kompiuterių pagalba retušuotos nuotraukos. Vėliau visos pasirinko specialybę ir dalyvavo edukaciniuose užsiėmimuose.

     Visoms labai patiko mokyklos aplinka, patrauklios specialybės, galimybės tęsti studijas ir sėkmingai įsidarbinti.

Ugdymo karjerai koordinatorė Rūta Pociuvienė

Technologijų mokytoja Rita Šleinytė

P2110235

P2110236

P2110239

P2110243

P2110244

P2110246

P2110247

P2110250

P2110251

P2110252

P2110257

P2110258

P2110261

P2110263

{jcomments on}

 

Taip jau išėjo, kad poros lietuvių kalbos pamokų, skirtų duonos temai, antros klasės mokiniams neužteko. Norėjosi sužinoti, išmokti, patirti daugiau. Vaikai rašė rašinėlius, ieškojo mįslių, patarlių apie duoną, domėjosi Šv. Agotos, duonos globėjos, diena.

Vasario 6 d. dalyvavome įdomioje Šilutės muziejaus edukacinėje pamokoje „Duonelės kepimas Klaipėdos krašte“. Pamatėme, palietėme šio krašto senovinius įrankius, padėjusius duonelę užauginti, sužinojome, kokia svarbi ji buvo kiekvienoje šeimoje, kiekvieną dieną. Tiek daug sužinoję, išmokę nutarėme surengti šventę. Vaikai galvojo jai pavadinimą, patys darė skelbimus, kvietimus, suvenyrus prizams, darbelius klasei papuošti. Pagaliau vasario 12 d. į mūsų klasės popietę „Duonos šventė“ sugužėjo gausus būrys mamyčių, tėvelių, senelių, mokytojų. Šventė buvo jauki ir smagi. Juk ir šokom, ir dainavom, ir prisiminėm duonelės kelią, patarles apie duoną, spėjom mįsles, supažindinom visus su papročiais bei apeigomis. Po programos, į kurią buvo įtrauktas kiekvienas čia atėjęs, visi susėdom prie stalo. Pats didžiausias skanumynas visiems buvo kvapni, mamyčių kepta naminė duona. Ragavome iš įvairių miltų, su įvairiais priedais keptų duonos kepalėlių. Norintys duoną gardino natūraliu medumi, namine uogiene. O dar močiučių naminiai sūriai, savo sodo obuoliai... Visi džiaugėmės, kad vaišių stalas ne tik gausus, bet ir sveikas, palytėtas namiškių rankų šilumos.

Gera buvo matyti, kad vaikams duona - tikras skanėstas. Gera visiems pajausti, kad kartu galime taip gražiai ir prasmingai praleisti laiką.

  Pradinių klasių mokytoja metodininkė Julija Jauniuvienė

aduonos1

aduonos2

aduonos3

aduonos4

 
Paieška
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Pamokų laikas

1. 8:00 - 8:45
2. 8:55 - 9:40
3. 9:50 - 10:35
4. 11:00 - 11:45
5. 12:10 - 12:55
6. 13:05 - 13:50
7. 14:00 - 14:45
8. 14:55 - 15:40

< Gruodis 2018 >
Pi An Tr Ke Pe Š Se
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Žodynas

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis