erasmusplus logo

    Besibaigiančio pirmojo pusmečio dienas, kupinas rūpesčių ir susikaupimo, šiek tiek praskaidrino nauja projekto Erasmus+ veikla. Kartu su savo partnerių – Graikijos, Lenkijos, Rumunijos, Turkijos – moksleiviais dalyvaujame „Sveikiausio savaitės meniu“ konkurse. Jeigu kas nors per visus rūpesčius būtų pamiršęs pavalgyti, tai bent žvilgtelėjęs į savo sudarytą meniu, galėjo pasvajoti, ką čia sveikai ir skaniai sukrimtus.

    Iš pradžių per anglų kalbos pamokas 4-10 klasių mokiniai su mokytoja Banga Sabaliauskiene ir Vaida Vytuviene aptarė sveikos mitybos meniu. Per technologijų pamokas su mokytoja Rita Šleinyte mokėsi derinti produktus, prisiminė sveiko maisto ruošimo technologijas.

    Tada visi kibo į darbą – sudarinėjo savaitės meniu. Dirbo kam kaip patogiau – vieni individualiai, kiti grupėmis. Konkursui pateikta 20 meniu pavyzdžių. Aktyviausiai dalyvavo septintokai ir penktokai, pateikę po 3 darbus. Sausio 30 dieną surengtoje parodoje juos galėjo apžiūrėti visi mokyklos mokiniai. Slaptu balsavimu išrinkti konkurso nugalėtojai. Jais tapo 9 klasės mokiniai, pateikę estetiškiausią ir įvairiausią meniu. Antrosios vietos laimėtojais tapo 4 klasės mokiniai, trečiosios – 7 klasės mokinių grupė. Šie darbai nuskenavus ir išvertus į anglų kalbą išsiųsti šios veiklos koordinatoriams į Lenkiją. Belieka laukti, kada mes galėsime susipažinti su 12 meniu pavyzdžių iš Rumunijos, Graikijos, Turkijos bei Lenkijos ir balsuodami išrinksime geriausius.

   Pasižvalgius po mokinių sudarytus meniu, paaiškėjo, kad ne visi žino kada, ką ir kiek valgyti. Vieni valgo per daug, kiti – per mažai. Tokie konkursai visada skatina susimąstyti, ar tikrai maitinamės sveikai. Pasibaigus šiam projekto Erasmus+ „Sveikame kūne – sveika siela“ etapui bus įdomu sužinoti, kurioje šalyje mūsų bendraamžiai maitinasi sveikiausiai. Galbūt pasisemsime išminties, padėsiančios tausoti savo sveikatą.

Informaciją pateikė mokytoja Diana Paulauskienė

ermeniu1

ermeniu2

ermeniu3

ermeniu4

ermeniu5

ermeniu6

ermeniu7

ermeniu8

ermeniu9

 

     Sausio 13-osios ankstų rytą, Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos bendruomenė paminėjo ir pagerbė prieš 24 metus žuvusius piliečius, kurie paaukojo savo gyvybę kovoje už Lietuvos nepriklausomybę.

     Mokyklos bendruomenė prisijungė prie iniciatyvos ,,Neužmirštuolė“ ir įsegė ženkliuką - Neužmirštuolės žiedą. Tai dar kartą įrodė, kad jauni žmonės neužmiršta laisvės kovotojų ir žuvusiųjų Sausio 13-ąją.

     Sausio 13-osios minėjimas yra puiki proga pamąstyti patiems ir parodyti pasauliui, kad šiandien vis dar esame vieningi ir pasiruošę apginti iškovotą laisvę ir nepriklausomybę.

Istorijos mokytoja D. Montvydienė ir socialinė pedagogė Lina Beržinienė

Sausio 13-oji pav001

Sausio 13-oji pav002

Sausio 13-oji pav003

Sausio 13-oji pav004

 

    Po dvi savaites trukusių žiemos atostogų, nelengva rimtai kibti į mokslus. Pradinių klasių mokinukus puikiai išjudino "Sveikatiados" projektas. Ketvirtos pertraukos metu, mažieji, kartu su mokytojomis ėjo į lauką. Nedaug vaikų grynu žiemos oru ramiai vaikštinėdami kvėpavo. Beveik visi jungėsi žaisti judriuosius žaidimus ir ne tik su savo klasės draugais ir mokytojomis. Šių pertraukų visi labai laukė. Gaila, kad penktadienį nuo pat ryto lijęs lietus sutrukdė išeiti į lauką. Pradinių klasių mokiniai tikisi: gal į lauką išbėgti pavyks ir kitą savaitę?

Pradinių klasių mokytoja Julija Jauniuvienė

DSCF3201

DSCF3217

DSCF3220

DSCF3234

DSCF3244

DSCF3265

 

Oi bėdos turėjom, kol Kalėdų seneliui prisiskambinome... Jis net neketino pas mus į kalėdinį karnavalą atvykti. Tai jam bloga nuotaika, tai jėgų nėra ir oras darganotą rudenį primena...

Tik nuostabūs, žaismingi ir nepakartojami klasių pasirodymai grąžino seneliui gerą nuotaiką ir jis per kelias minutes greituoju ekspresu „Laplandija – Saugos“ atskuodė pas mus su maišu dovanų.

Ko tik scenoje tą vakarą nebuvo! Ir rokenrolo karaliai iš 8 kl. ir klasikinės muzikos atlikėjos iš 10 kl. ir net disko stiliaus merginų grupė iš 9 kl. drebino sceną. Atskubėjo ir metalo atlikėjai šeštokai, ką tik grįžę iš gastrolių aplink Europą. O skandalingieji reperiai dainavo dviem kalbom. Buvo dar daug garsių atlikėjų ir muzikantų...

 Informaciją pateikė mokinių tarybos kuratorė Dovilė Montvydienė

kalk1

kalk2

kalk3

kalk4

kalk5

kalk6

kalk7

kalk8

kalk9

 

saugai giesmės 7

    Gruodžio 12 d. Naujųjų Apaštalų bažnyčioje, jau aštuntą kartą, vyko tradicinė Šilutės rajono mokinių sakralinių giesmių šventė Teskamba giesmės. Šiemet šventėje dalyvavo 22 kolektyvai iš įvairių rajono mokyklų. Giesmių šventėje dalyvavo ir mūsų mokyklos 5-7 klasių merginų ansamblis (mokyt. Raimonda Gečienė). Merginos atliko prancūzų tradicinę giesmę „Mes girdėjom angelus“. Po kiekvienos giesmės bažnyčios altorių papuošė kiekvieno kolektyvo uždegta žvakelė.

    Džiugu, kad šiemet prie bažnyčios interjero puošimo prisidėjo mūsų mokykla. Šventės organizatoriai dėkingi mokytojai Julijai Jauniuvienei už snaigių karpinius ir mokiniams, gaminusiems angeliukus šventės dalyviams.

    Smagiausia, pasak mokinių, šventės dalis – bendros giesmės: „Kiekviena diena“, „Mano laikas“ ir „Tyli naktis“.

Muzikos mokytoja Raimonda Gečienė

saugai giesmės 1

saugai giesmės 2

saugai giesmės 3

saugai giesmės 4

saugai giesmės 5

saugai giesmės 6

 
Paieška
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Pamokų laikas

1. 8:00 - 8:45
2. 8:55 - 9:40
3. 9:50 - 10:35
4. 11:00 - 11:45
5. 12:10 - 12:55
6. 13:05 - 13:50
7. 14:00 - 14:45
8. 14:55 - 15:40

< Vasaris 2019 >
Pi An Tr Ke Pe Š Se
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Žodynas

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis