Ketvirtadienį, spalio 30 dieną mūsų mokykloje įvyko jau tradicinis „Helovyno“ renginys.

Nors buvo niurzgančių, kad kitą dieną reikės eiti į mokyklą, vis tiek aktų salė buvo pilnutėlė.

Renginį organizavo Mokinių taryba, vadovaujama mokytojos Dovilės Montvydienės. Sceną papuošti padėjo mokytoja Rita Šleinytė, renginį įgarsino kompiuterių priežiūros inžinierius Edgaras Strelčiūnas.

Renginyje dalyvavo visos klasės nuo penktokų iki dešimtokų. Šio helovyno tema buvo pasirinkto siaubo filmo garso takelis.

Labai skyrėsi klasių pasiruošimas renginiui. Tai matėsi iš dalyvių grimo, aprangos, laiko, skirto vaidinimui. Įspūdingai pasirodė 7 ir 6a klasės, o 10 ir 8 klasėms galbūt pritrūko masiškumo.

Šių metų atradimas - renginio vedėjai Adamsai Erika Rumšaitė ir Justas Gaidajus ir „Svirdulys“ - Laimonas Grašys. Renginio vedėjai puikiai bendravo ir su publika, ir tarpusavyje.

Nuomonės dėl šios šventės rengimo labai prieštaringos, bet manau, kad jis reikalingas, nes yra šiuolaikiškas, padeda atskleisti vaikams kūrybiškumą. Be to, kad renginys būtinas, rodo dalyvių ir žiūrovų gausa.

Eglė Butkutė, 6a klasė

 Nuotraukos ir komentarai direktorės pavaduotojos ugdymui Stanislovos Baltutienės.

Svečių belaukiant nuobodulį Adamsai skandino šokio sūkuryje

IMG 3834

IMG 3818

9-okų Brėkštančios aušros vampyrų klanas

IMG 3820

IMG 3821

10-okų vaiduokliškos merginos su mistine būtybe

IMG 3824

IMG 3828

Stebėdami aštuntokus supratome, kad negalima per ilgai stebėti filmo „Skambutis“

IMG 3830

Šiurpuliai per nugarą nubėgo, kai scena prisipildė gyvais numirėliais (7 klasė)

IMG 3837

IMG 3839

Nuotaikingai prasidėjęs 6a klasės vaiduoklių šokis nieko blogo nežadėjo, bet juk tai Helovynas... tad  baigėsi jis kraupiu klyksmu

IMG 3842

IMG 3843

O kur vaiduokliai, ten ir 6b klasės vaiduoklių gaudytojai

IMG 3847

IMG 3854

Niekada nejuokauk su žudiku-kabliu, net, jei jis iš 5 klasės

IMG 3859

IMG 3861

IMG 3863

 

IMG 3615

  Šiais laikais dažniausiai iš daugelio girdime pagrįstus ir nepagrįstus nusiskundimus, kad gyvenimas blogas ir pilkas, niekas mumis nesirūpina, šalta... Bet pasirodo, kad net šiais laikais yra žmonių (įmonių), kurių tikslas - suteikti džiaugsmą kitiems.

    Taip atsitiko ir mums, kai vieną apsiniaukusią spalio dieną mokykloje suskambo skambutis, kuris kaip saulės spindulėlis sušildė ir praskaidrino nuotaiką. VšĮ „Atsakingas verslas“ komercijos direktorė Aistė Bareikytė pranešė, kad mūsų mokyklos visiems mokiniams ir mokytojams dovanoja kelionę į kino teatrą, užkandžius ir pirmojo lietuviško vaidybinio animacinio filmo „Gustavo nuotykiai“ premjerą. Kelis kartus klausę Aistės, ką turėtumėme padaryti už šį stebuklą, vis išgirsdavome atsakymą, kad tai socialiai atsakingos įmonės „Minijos nafta“ DOVANA.

    Kelionės diena buvo ypatinga jau nuo ankstyvo ryto: mokyklos kieme išsirikiavo balti prabangūs autobusai, kurie saugiai mus nuvežė į Klaipėdą. Kelionė ne tik neprailgo, bet norėjosi ir ilgiau pasivažinėti.

    Kino teatre mus pasitiko ne tik Aistė. Maloniai nustebino ir susitikimas su žemiete VšĮ „Atsakingas verslas“ socialiai atsakingų verslo projektų vadove Rima Olberkyte-Stankus.

    Mokiniai buvo vaišinami spragėsiais, gėrimais, prieš premjerą visus pasveikino šio projekto atstovės.

    Važiavome namo pilni emocijų. Manau, kad šie įspūdžiai išliks ilgai, o gal net visą gyvenimą, ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų atmintyje.

    Tik padėkoti galėjome UAB Minijos nafta ir VšĮ Atsakingas verslas už šią laimingą dieną ir parodytą dėmesį mūsų mokyklai. O gal didžiausias atpildas ateityje bus tai, kad kuris nors iš mūsų mokinių, prisiminęs šią LAIMINGĄ DIENĄ, taip pat norės daryti tokius kilnius darbus.

 

Pavaduotoja ugdymui Stanislova Baltutienė

IMG 3620

IMG 3629

IMG 3638

 

DSCF3082

     Šiuos paukštelius padarė pradinių klasių mokiniai, lankantys "Kūrybinių darbelių studijos" būrelį (vadovė J. Jauniuvienė). Spalio 9 dieną Šilutės senelių globos namuose vykusio koncerto metu, šie darbeliai pradžiugino senelius. Vaikai jau žino, kad norint pasidalinti savo širdies šiluma, nereikia ypatingų progų ar skambių žodžių.

DSCF3088

DSCF3093

 

20141008 115112

   Šilutės r. Saugų Jurgio Mikšo pagrindinė mokyklos bendruomenė spalio 6-10 dienomis dalyvavo Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro inicijuojamoje akcijoje “Sveikatingumo pertraukų savaitė“. Akcijos tikslas – skatinti mokinius aktyviai leisti laisvalaikį, išmokti atsipalaiduoti po protinio darbo.

   Akciją ,,Sveikatingumo pertraukų savaitė“ koordinavo socialinė pedagogė Lina Beržinienė, sveikatos priežiūros specialistė Jurgita Rauktytė.

   Visą savaitę mokiniai ir mokytojai dalyvavo įvairiose veiklose, smagiai, aktyviai ir sveikai leido laiką pertraukų metu.

   Pirmadienis – judėjimo džiaugsmo diena: ,,Šokam kaip mokam“. Pertraukų metu visoje mokykloje skambėjo nuotaikinga muzika. Skleidžiami muzikos garsai neleido liūdėti, privertė judėtiSmile 16x16 px

    Antradienį, trečios pertraukos metu, 5-10 klasių mokiniai ir mokytojai mankštinosi kartu su akcijos savanorėmis: 5 klasės mokinėmis Kamile Kavaliauskaite, Gabija Marija Kaktaitė bei 7 klasės mokinėmis Auguste Beržinyte, Aurelija Virbickaite ir Emilija Norkute. Savanores mankštai ruošė sveikatos priežiūros specialistė Jurgita Rauktytė.

   Trečiadienį ketvirtosios pertraukos metu 1-4 klasių mokiniai ir mokytojai mankštinosi su ,,piratais“. Jie, pamiršę savo lobių skrynią, mokė pradinukus ,,piratiškos mankštos“. ,,Piratus“ į mokyklą pasikvietė mokinių tarybos pirmininkė ir istorijos mokytoja Dovilė Montvydienė.

   Ketvirtadienį, mokykloje muzika skambėjo dar garsiau, kojos kilnojosi dar aukščiau, nes pertraukos metu, 8 klasės mergaitės E. Sasnauskaitė ir E. Bukantaitė visus susirinkusius salėje kvietė šokti flashmob‘o ritmu.

   Penktadienį į akciją atvyko Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė, vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Erika Berdnikovič. Trečiosios pertraukos metu visa mokyklos bendruomenė ir atvykę svečiai šoko jau tradiciniu tapusiu, bendrą šokį. Po šokio vyko foto konkurso „Sveikiausia mano klasės akimirka“ apdovanojimai.

   Visų klasių nuotraukos buvo įvertintos, išrinktos trys nuotraukos, kurios labiausiai atspindėjo fotokonkurso temą. Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė pasveikino prizininkus. Pirmąją vietą užėmė 9 klasė, antrąją vietą - 6a klasė, trečiąją vietą užėmė 4 klasė. Šioms klasėms buvo įteikti diplomai ir dovanos. Visoms klasėms buvo įteikti padėkos raštai už dalyvavimą konkurse.

   Kai nėra sveikatos, negali pasireikšti išmintis, neįmanoma atsiskleisti menui, nebėra jėgų kovoti, o protas - neveiklus. Kad būtumėme sveiki - mes judame: šokame, mankštinamės, neleidžiame savo kūnui tinginiautiSmile 16x16 px

Sveikatos priežiūros specialiste J. Rauktytė

20141007 104245

20141008 114354

20141008 115150

20141008 132858

20141008 132916

20141008 132926

20141010 104344

20141010 104726

 

PA010540

    Šių metų rugsėjo 29 - spalio 3 dienomis Šilutės r. Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos ir Saugų vaikų darželio direktorės Jurgita Lidžiuvienė, Virginija Užpurvienė, anglų kalbos mokytoja Banga Sabaliauskienė, darželio auklėtoja Irena Rimkuvienė lankėsi Norvegijos miesto Frosta ir salos Ytteroy mokyklose bei darželiuose. Kelionė į švietimo įstaigas vyko pagal Šiaurės ir Baltijos šalių ugdymo institucijų bendradarbiavimą skatinančios programos Nord Plus Junior finansuotą projektą „Norvegija – Lietuva: edukacinis, kultūrinis bendradarbiavimas“.

    Norvegija – nuostabaus grožio šalis su savo akmenuota, didžiulių kalnų, fiordų gamtovaizdžiu. Penkios dienos – neilgas laikotarpis, tačiau jo pakako pamatyti šalį, susitikti su įdomiais žmonėmis ir susirasti naujų kolegų.

    Išvykos metu aplankytose švietimo įstaigos susipažinome su Norvegijos švietimo sistema, ugdymo proceso organizavimo ypatumais. Daug teko bendrauti su mokyklose ir darželiuose dirbančiais lietuviais - mokytojų asistentais. Jų pagrindinė užduotis padėti lietuvių vaikams lengviau adaptuotis naujoje aplinkoje.

    Pirmojo susitikimo metu įdomu buvo pasidomėti kaip mokyklose, darželiuose organizuojamos veiklos, kas ir kaip įsitraukia į darbą, koks mokinių (vaikų) bei tėvų susidomėjimas, su kokiais sunkumais susiduria įstaigų vadovai, mokytojai planuodami ir organizuodami veiklą mokykloje, darželyje.

    Žavėjomės netik kraštovaizdžiu ar žmonių elgesiu. Masino ir moderni mokykla, kuri ne tik tobulai įrengta mokymuisi, bet ir pritaikyta mokinių užimtumui. Klasėse gausu naujos įrangos, kuri suteikia galimybę įgytas teorines žinias pritaikyti praktiškai. Mokyklos koridoriai, biblioteka ir kiemas – puiki vieta atsipūsti per pertrauką ar susitikti su draugais po pamokų. Taip pat nustebino faktas, kad mokiniai mokosi labai mažai, pažymių beveik negauna, o atsiskaitymai būna viena du kartus per metus.

    Labai didelis dėmesys šioje šalyje skiriamas vaiko sveikatai ir grūdinimui. Nuostabą kėlė visiškai skirtingas nei Lietuvoje ikimokyklinukų dienos veiklos organizavimas. Didžiąją dienos dalį, nepriklausomai koks oras, vaikai žaidžia lauke. Dažnai organizuojamos iškylos į gamtą. Norvegijoje populiarus posakis ,,Nėra blogo oro, yra netinkama apranga“.

    Ypatingas dėmesys skiriamas emigrantų vaikams. Minėtose mokyklose, darželiuose ugdosi apie 50 procentų lietuvių vaikų. Jiems yra skiriamos papildomos norvegų kalbos pamokos ir teikiama kita reikalinga pagalba. Svarbu bendrauti su ugdymo įstaiga, mokytojais. Norvegijos pedagogai daug pasakojo apie vietos bendruomenės ir mokyklos ryšius.

    Norvegijos švietimo įstaigų vadovai didžiuojasi aktyviu tėvų dalyvavimu ugdymo, mokymo programose. Labai svarbu, kad mokytojai ir tėvai bendradarbiautų mokymosi procese. Į mokyklą tėvai kviečiami, kai vyksta susirinkimai, renginiai. Labiausiai  šiose ugdymo įstaigose vertinami individualūs pokalbiai su moksleivių tėvais. Mažiausiai du kartus per mokslo metus tėvai kalbasi su mokytoju apie mokinio kasdieninę veiklą ir mokomųjų dalykų pasiekimus. Bendri tėvų susirinkimai - tai visos  klasės tėvų susirinkimai, kurių metu tėvai kalbasi su klasės auklėtoju 2 kartus per mokslo metus. Dar vienas svarbus akcentas, kad tėvai kiekvieną savaitę turi susipažinti su klasės savaitiniu planu ir kiek įmanoma padėti vaikui atlikti namų darbus. Čia taip pat galima rasti informacijos apie vaikų savaitinę veiklą mokykloje.

    Su nekantrumu laukiame lapkričio mėnesio, kada sutikti nauji kolegos lankysis mūsų ugdymo įstaigose bei svečiuosis Šilutėje.

    Rašytojo Samuel‘io Johnson‘o mintis, jog: „Kelionių tikslas yra pagal tikrovę pertvarkyti vaizduotę ir vietoj galvojimo, kaip dalykai galėtų atrodyti, pamatyti, kokie jie yra iš tiesų“,- tarsi įrodo tikrąsias keliavimo vertybes: juk tik artimiau susipažinę su kita kultūra ir šalimi, pamatę begalę naujų žmonių, susižavėję įspūdingu kraštovaizdžiu ar „tobulos mokyklos, darželio“ įvaizdžiu, mes patys tobulėjame ir ugdome savyje brandžią asmenybę. Sutikti nauji draugai bei iš arčiau pamatyta Norvegija ir jos kultūra yra turbūt geriausi įrodymai, jog ši kelionė mums buvo įdomi, prasminga ir vertinga.

 

Mokyklos direktorė Jurgita Lidžiuvienė

CAM00857

CAM00940

PA020579

P9300536

CAM00920

P9300539

CAM00921CAM00894

CAM00804

CAM00805

CAM00934

PA020582

PA020552

SNV35017

 
Paieška
Pamokų laikas

1-4 klasės

1. 8:00 - 8:45
2. 8:55 - 9:40
3. 9:50 - 10:35
4. 11:00 - 11:45
5. 11:55 - 12:40
6. 12:50 - 13:35

 

5-10 klasės

1. 8:00 - 8:45
2. 8:55 - 9:40
3. 9:50 - 10:35
4. 10:45 - 11:30
5. 12:00 - 12:45
6. 13:00 - 13:45
7. 13:55 - 14:40

< Balandis 2019 >
Pi An Tr Ke Pe Š Se
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Žodynas

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis