Kasdien išgyvename daug džiugių akimirkų, daug keliaujame, maudomės vandens telkiniuose, mėgaujamės saulės „voniomis“, iškylaujame miškuose, čiuožinėjame nuo kalnų ar ant užšalusių vandens telkinių. Neapdairiai elgdamiesi, rizikuojame sukelti pavojų sveikatai ir gyvybei. Lietuvos statistikos duomenimis apie 4 tūkstančius gyventojų kasdien kreipiasi pagalbos į greitosios pagalbos medikus. Todėl kiekvienas asmuo privalo žinoti ne tik saugaus elgesio principus, bet ir pirmos pagalbos teikimo būdus. Laiku ir tinkamai suteikus pirmąją pagalbą, galima išgelbėti žmogui gyvybę. Tačiau, atlikti tyrimai rodo, kad tik nedaugelis žmonių kritinę akimirką žinotų ir mokėtų suteikti realią pagalbą.

        Lapkričio 29 d. Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje vyko pirmosios pagalbos konkursas ,,Išmok gaivinti žmogų - išgelbėk gyvybę!“,  skirtas 9-10 klasių mokiniams. Tikslas- pagilinti mokinių žinias bei įgūdžius apie pirmosios pagalbos teikimo būdus.

        Renginį organizavo ir vedė biologijos mokytoja Lilijana Peter ir visuomenės sveikatos specialistė Jurgita Rauktytė.

        Mokiniai buvo suskirstyti į penkias komandas: žaliuosius, raudonuosius, mėlynuosius, geltonuosius ir oranžinius. Dalyviai atsakinėjo į linksmai pateiktus, tačiau gyvenime dažnai praktiškai pasitaikančius pirmosios pagalbos klausimus, žiūrėjo filmukus „Pirmosios pagalbos teikimas skendusiajam bei užspringusiajam“, praktiškai pademonstravo Heimlicho metodą. Praktinės užduoties metu, negirdėdami žodžių, o tik stebėdami lūpų judesius spėliojo žodžius.

        Komandas už dalyvavimą ir pastangas pasveikino ir apdovanojo Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro specialistė Simona Uginčiutė.

IMG 4606

Žiūrėti daugiau...

 

IMG 4690

IMG 4636

Žiūrėti daugiau...

 

        Minėdami tolerancijos dieną dešimtokai kartu su savo auklėtoja aplankė savo mažuosius draugus – pirmokus. Pasiruošę įdomių žaidimų linksmai leido laiką, bendravo ir juokavo. Pirmokai visai nesivaržė dešimtokų, buvo drąsūs, protingi ir, žinoma, triukšmingi. Pamoka prabėgo kaip niekad greit. Mažiausiems mūsų mokyklos mokiniams patiko netradicinė pamoka, ir jie nenorėjo atsisveikinti su vyriausiais mūsų mokyklos mokiniais. Draugystė vaikams padeda augti, pažinti pasaulį, atskleisti save, leidžia kartu smagiai leisti laiką, dalintis patirtimi, suteikia progų įsitraukti į įdomias veiklas. Tikimės susitikti dar ne kartą!

10 klasės mokinė Roberta Grašytė

DSCF6353

Žiūrėti daugiau...

 

        Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti jau šešioliktus metus inicijuoja lapkričio 16-osios –  Tarptautinės tolerancijos dienos paminėjimą Lietuvoje. Prie šios akcijos prisijungė ir mūsų mokykla.

        Šių metų Tolerancijos simbolis – rankos. Žmogaus rankomis pasaulyje daromi geri ir blogi darbai. Rankos sukuria ir rankos sugriauna.

        Tolerancija - svarbus reiškinys kiekvieno mūsų gyvenime. Mums svarbu būti toleruojamiems, tačiau daug svarbiau išmokti toleruoti. Norėdama parodyti, kaip svarbu yra suprasti kitą, Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje eilę metų minima Tolerancijos diena. Organizuotos įvairios veiklos. Klasėse mokiniai ir mokytojai kalbėjo, diskutavo apie toleranciją, po to visi, apsibrėžę savo rankas ir iškirpę popierines rankeles, ant jų piešė, rašė. Rankomis puošėme mokyklą ir tikėjome, bei tikėsime, kad mūsų visų rankos darys gerus darbus, palaikys griūnantį, gebės apkabinti, paguosti...

        Šią dieną skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į mus supančią aplinką, žmones, esančius šalia mūsų. Šios dienos minėjimas yra svarbus, kad priverstume aplinkinius susimąstyti, kad ugdydami toleranciją savyje, turime gerbti skirtingus žmones esančius šalia mūsų. Žodis „tolerancija" ir yra pakantumas kitam, kitokiam, gebėjimas gerbti kitą asmenį, kurio įsitikinimai ar nuomonė yra kitokia.

Tolerancija –  pakantumo ir nepakantumo pusiausvyra. Siekime to, norėkime to, gyvenkime tuo.

Socialinė pedagogė Lina Beržinienė

IMG 4540

Žiūrėti daugiau...

 

     Pirmadienį važiavome į Klaipėdos saldainių fabriką „Roshen“. Šį užrašą dažnai matome ant čiulpinukų.

    Ten mums davė apsirengti chalatus, kepures ir antbačius. Tada mums parodė filmą, kaip gaminami saldainiai ir šokoladai. Bet prieš tai reikėjo nusiplauti rankas. Mus vedžiojo po visą fabriką ir mes pamatėm, kaip gamina karamelinius saldainius. Eidami per fabriką matėme daug įvairiausių įrengimų. Iš tikrųjų tiems darbininkams tikrai sunku ten dirbti.

     Tada patys edukacinėje pamokoje „Karamelės gamyba“ su konditere gaminome savo saldainį. Man jis buvo labai skanus. Kai nusirengėme aprangas, gavome po maišiuką dovanų.

     Tada grįžom į Saugas. Buvo smagu.

4 klasės mokinys Dominykas Narusevičius

20171120 092828

Žiūrėti daugiau...

 
Paieška
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Pamokų laikas

1. 8:00 - 8:45
2. 8:55 - 9:40
3. 9:50 - 10:35
4. 11:00 - 11:45
5. 12:10 - 12:55
6. 13:05 - 13:50
7. 14:00 - 14:45
8. 14:55 - 15:40

< Gegužė 2018 >
Pi An Tr Ke Pe Š Se
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Šiuo metu prisijungę
Mes turime 40 svečius(-ių) online
Žodynas

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis