Lietuvos teismai vaikų akimis: moksleivės iš Saugų piešinys sulaukė aukšto įvertinimo

Monika Jauniūtė iš Šilutės rajono Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos Nacionalinės teismų administracijos organizuotame moksleivių piešinių konkurse „Teismai gina žmones“ užėmė trečiąją vietą.

Lietuvos vyriausiame administraciniame teisme vykusiame renginyje dalyvavo vaikų teisių apsauga besirūpinančių įstaigų atstovai, teisėjai, mokytojai ir moksleiviai. Čia buvo apdovanoti originaliausių piešinių autoriai, kuriems pavyko aiškiai perteikti konkurso temą – „Teismai gina žmones“. Pirmosios vietos nugalėtoja tapo Kretingos Pranciškonų gimnazijos mokinė Gabija Grikštaitė, antroji vieta atiteko Martai Kodis iš Riešės pagrindinės mokyklos, o trečiojoje vietoje liko Monika Jauniūtė iš Šilutės rajono Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos.  Monikos Jauniūtės piešinys.

Monikos Jauniūtės piešinys

“Teismą piešiau galvodama apie jame dirbančius žmones. Teisme yra teisybė, todėl ir žmonės ten turėtų šypsotis, bent jau po to, kai nugali teisybė,“ – savo darbą komentavo viena iš konkurso dalyvių.

Sveikindamas nugalėtojus Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininkas Ričardas Piličiauskas pažymėjo, kad teisingumo supratimas formuojamas nuo pat ankstyvos vaikystės – mokyklose, namuose, mus supančioje aplinkoje. „Labai svarbu suvokti savo teises ir teisingumo vykdymo prasmę. Šiais laikais besikreipiančių į teismus žmonių nuolat daugėja, o tai reiškia, kad apgynusiųjų savo teises skaičius taip pat auga. Taigi teisės išmanymas šioje visuomenėje yra būtinas“, – vaikams kalbėjo R. Piličiauskas.

Renginyje dalyvavusi vaiko teisių apsaugos kontrolierė Aušrinė Burneikienė, vaikams vardijo jų teises ir galimybes jas apginti. „Vaikai turi teisę į gyvybę, mokslą, laisvalaikį, sveiką gyvenimą. Tik žinodami savo teises, jauni žmonės gali pastebėti, kad jos pažeidžiamos. Todėl vaikus raginu būti aktyviais ginant savo teises ir išnaudojant visus galimus būdus jomss apsaugoti. Visų prima, kreiptis vaikų pagalbos telefonu 116 111, į policiją, vaikų teisių kontrolieriaus įstaigą, o nuo 14 metų ir į teismą,“ – teigė A. Burneikienė.

Į renginį buvo pakviesta ir Trakų rajono apylinkės teismo pirmininkė Jolanta Malijauskienė, kurios vadovaujamame teisme šiuo metu yra įrengtas vienas iš nedaugelio vaikų poreikius atitinkančių apklausos kambarių. „Visuose teismuose stengiamas užtikrinti ir apsaugoti vaikų teises. Tačiau šiuo metu dar ne visur yra galimybė sukurti aplinką, kurioje vaikas jaustųsi ne tik saugiai, bet ir jaukiai bei psichologiškai gerai. Trakų rajono apylinkės teisme turime specialiai vaikams skirtą apklausų kambarį, kuriame jis jaučiasi saugus ne tik dėl to, kad jis apklausiamas tik psichologo, be jokių pašalinių asmenų, bet ir dėl kambaryje sukurtos jaukios aplinkos“, – pažymėjo teismo pirmininkė.

Šių metų birželį startavus konkursui „Teismai gina žmones“, į teismus suplaukė daugiau kaip 200 vaikų piešinių iš skirtingų Lietuvos miestų. Savo darbuose vaikai vaizdavo tai, kaip jie supranta ir mato teismą. Teismuose buvo organizuojamos piešinių parodos ir atrinkti geriausiai konkurso mintį atskleidusių piešinių autoriai. Jų darbai nuo rugsėjo 1 d. eksponuojami Lietuvos vyriausiajame administraciniame teisme.

 

Bureliu muge -page-001

Bureliu muge-page-002

Bureliu muge-page-003

 

Ir vėl rugsėjis sukvietė vaikus į mokyklas. Lietingas ir jau rudeniškas oras nesugadino šventinės nuotaikos. Pirmadienį, rugsėjo 2-ąją, mūsų mokyklos aktų salėn sugužėjo gausus būrys mokinių, jų tėvelių, globėjų, mokytojų ir svečių, kurie sveikino su naujų mokslo metų pradžia.

Šiemet Saugų Jurgio Mikšo pagrindinė mokykla turtinga 209 mokiniais.

Sėkmingo bendradarbiavimo pamokose ir po jų palinkėkime vieni kitiems, mieli mokytojai ir mokiniai.

Smile

12 dešimtokų lydėjo į pirmąją mokslo metų šventę 19 pirmokėlių.

Smagiai nusiteikę naujų mokslo metų ir mokinukų laukia mūsų mieli mokytojai

Iš kairės: Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys Saulius Vytuvis, Saugų seniūnijos seniūnė Anastazija Oželytė, Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos direktorė Jurgita Lidžiuvienė, pavaduotoja ugdymui Stanislova Baltutienė, Švietimo skyriaus vyr. specialistas Rutenis Jankauskas.

Kalba nauja mokyklos psichologė Diana Lučinskienė.

Nuotraukoje iš kairės: naujoji istorijos mokytoja Dovilė Montvydienė.

Pirmokėliai savo iškalba ir drąsa nustebino visus susirinkusius

Šilti atsisveikinimo ir padėkos žodžiai ilgametei mokytojai Danguolei Savickienei.

 
Paieška
Pamokų laikas

1-4 klasės

1. 8:00 - 8:45
2. 8:55 - 9:40
3. 9:50 - 10:35
4. 11:00 - 11:45
5. 11:55 - 12:40
6. 12:50 - 13:35

 

5-10 klasės

1. 8:00 - 8:45
2. 8:55 - 9:40
3. 9:50 - 10:35
4. 10:45 - 11:30
5. 12:00 - 12:45
6. 13:00 - 13:45
7. 13:55 - 14:40

< Birželis 2022 >
Pi An Tr Ke Pe Š Se
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      
Žodynas

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis