Sveiki atvykę!

Susitikimas su Lietuvos kariuomenės atstovu

Vasario 08 dieną mokykloje lankėsi Klaipėdos regioninio karo prievolės ir komplektavimo Tauragės teritorinio skyriaus atstovas štabo seržantas G. Gedgaudas. Susitikimo metu, kuriame dalyvavo 8-10 klasių mokiniai, karininkas išsamiai papasakojo apie Lietuvos kariuomenę, karjeros galimybes kariuomenėje, tarnybos būdus, šaukimo į privalomąją karo tarnybą tvarką, karo prievolininko pareigas bei atsakomybę.

Ugdymo karjerai koordinatorė Rūta Pociuvienė

IMG 5993

IMG 5988

IMG 5989

 

Prevencinis susitikimas su policijos pareigūne

        Šiandien, vasario 2 dieną, mokykloje vyko susitikimas su bendruomenės pareigūne Nerija Ropiene. Susitikimo tikslas – prevencinis darbas, supažindinti mokinius su teisine atsakomybe, galiojančiais įstatymais.

        Susitikimo metu bendruomenės pareigūne kalbėjo apie psichotropinių medžiagų, alkoholio, tabako vartojimą, pasekmes ir atsakomybes.

        Prevenciniais susitikimais su policijos pareigūnais siekiama užkirsti kelią galimiems teisės pažeidimams, kurie kartais yra įvykdomi dėl įstatymų nežinojimo ar lengvabūdiško elgesio.

 

Socialinė pedagogė Lina Beržinienė

IMG 5976

IMG 5979

 

„Mano šalis mažoje dėžutėje“

erasmusplus logo

    Kaip pristatyti savo kraštą ir jo kultūrą, kai norisi parodyti viską, o vietos turi tiek nedaug – tik mažą dėžutę? Tokią užduotį gavo visi Erasmus+ projekto „Jaunasis europietis – sąmoningas ir saugus pasaulio pilietis“ dalyviai. Mūsų – Lietuvos – mažutėje kultūrinio „kraičio“ skrynelėje tilpo mediniai šaukštai, Mažosios Lietuvos tautinio kostiumo puošmena – delmonai, kalėdiniai atvirukai ir suvenyrai su Lietuvos ir Šilutės rajono kraštovaizdžiu.

    O kaip pristato savo kraštą mūsų projekto partneriai iš Turkijos, Lenkijos, Pietų Kipro, Portugalijos ir Graikijos? Apie tai galime sužinoti apžvelgus parodėlę Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje.

    Visų šalių atstovai į dėžutę įdėjo diskus su savo krašto muzika bei suvenyrų su gražiausių gimtinės kampelių vaizdais. Patyrinėjęs eksponatus supranti, kad graikai pirmiausia tave pakviestų Į Olimpo kalną, lenkai – pasidairyti po Slupsko miestą, o Pietų Kipro atstovai – apžvelgti tautos tūkstančio metų istoriją. Ant Turkijos stalelio pamačius net trijų rūšių arbatą ir du nedidelius puodelius peršasi mintis, kad reikėtų susėdus prie arbatos puodelio pakalbėti apie kultūrinius skirtumus ir panašumus.

    „Iškalbingiausiai“ atrodo gėrybės iš Portugalijos kultūrinės dėžutės. Čia sudėti tarsi kiekvieno šalies regiono simboliai. Čia ir cukranendrių sirupo pyragas, ir marinuotos sardinės, ir alyvuogių aliejus, ir jūros druska, ir tradiciniai saldainiai nuo kosulio... Ir pats gražiausias šio stalelio suvenyras – ryškiaplunksnis gaidelis, Portugalijos turizmo simbolis, primenantis labai gražią legendą, kaip gaidys kadaise išgelbėjęs nuo mirties neteisingai apkaltintą žmogų.

    Taigi kiekvieną parodos eksponatą galima „prakalbinti“ ir daug sužinoti apie mūsų projekto partnerių kultūrą, istoriją, ekonomiką, architektūrinius ir gamtos stebuklus...

Projekto vykdymo darbo grupės narė Diana Paulauskienė

IMG 5847

IMG 5847

 

Kalėdiniai atvirukai

erasmusplus logo

     Gruodžio mėnesį dailės pamokų metu kartu su mokytoja Rita Šleinyte 8 klasės mokiniai kūrė kalėdinius sveikinimo atvirukus ir užrašė anglų kalba palinkėjimus, skirtus šalims partnerėms - Pietų Kiprui, Graikijai, Lenkijai, Turkijai ir Portugalijai.

     Šalys-partnerės savo mokyklose surengė kalėdinių atvirukų parodas. Mūsų mokykloje taip pat suorganizuota paroda, kurioje galima pasigrožėti kalėdiniais atvirukais ir pasidžiaugti sveikinimais bei linkėjimais iš kitų šalių. 

Dailės mokytoja Rita Šleinytė

Erasmus-plius Kalėdiniai atvirukai 2017

 

Sausio 13-oji - Lietuvos laisvės gynėjų diena

        Penktadienį pirmos pamokos metu, visa mokyklos bendruomenė prisiminė 1991 m. sausio 13-osios tragiškus įvykius. Uždegė atminimo žvakutes, tylos minute pagerbė žuvusius už Lietuvos laisvę. Mokiniai su auklėtojais ir mokytojais pirmos pamokos metu aptarė sausio 13-osios įvykių svarbą, patriotiškumo, pasiaukojimo, laisvės svarbą šiuolaikinėje visuomenėje.

IMG 5829

 
Paieška
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Pamokų laikas

1. 8:00 - 8:45
2. 8:55 - 9:40
3. 9:50 - 10:35
4. 11:00 - 11:45
5. 12:10 - 12:55
6. 13:05 - 13:50
7. 14:00 - 14:45
8. 14:55 - 15:40

< Vasaris 2018 >
Pi An Tr Ke Pe Š Se
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
Šiuo metu prisijungę
Mes turime 61 svečius(-ių) online
Žodynas

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis