erasmusplus logo

   Antroji birželio savaitė Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje buvo neeilinė, nes sulaukėme svečių iš Portugalijos, Graikijos, Turkijos, Pietų Kipro bei kaimyninės Lenkijos. Jie – tarptautinio Erasmus + projekto „Jaunasis europietis – saugus ir sąmoningas pasaulio pilietis“ dalyviai ir mūsų partneriai.

   Visą vizito savaitę netrūko veiklos nei mokiniams, nei mokytojams, nei svečiams. Svarbi visai mokyklos bendruomenei savaitė baigėsi dar viena „karšta“ diena – birželio 8 stadione vyko sporto šventė, kurioje dalyvavo 5- 10 klasių mokiniai bei mokytojai. Susirinkusius dalyvius pasveikino mokyklos direktorė Jurgita Lidžiuvienė ir mergaičių šokių grupė. Nebe pirmus metus tarpusavyje rungiasi mišrios grupės. Taigi ir šiais metais buvo sudarytos 6 komandos iš skirtingų klasių: „Lietuva“, „Lenkija“, „Portugalija“, „Graikija“, „Kipras ir „Turkija“. Tarp jų iškart užvirė arši kova. Ne tik saulė negailestingai svilino – kunkuliavo daug emocijų. Rungtys buvo įvairios, bet įveikiamos ir tiems, kurie nedraugauja su sportu. Prireikė ne tik greičio, jėgos, taiklumo, bet ir atsargumo, apsukrumo ar sumanumo... Aišku, galima nešti šaukšte kiaušinį greit, bet pamesi, galima lengvą pagalvę sviesti iš visų jėgų, bet ar skries ji tolyn... Žodžiu, ar laimėjo stipriausi ir sportiškiausi, spręskite patys. O laimėjo „Lenkijos“ komanda. Nuo jų nedaug teatsiliko Turkijos“ ir „Portugalijos“ komandos,  iškovojusios II ir III vietas.

   Aktyviai ir draugiškai pasportavę visi šventės dalyviai buvo vaišinami koše ir vaisiais. Todėl pasislėpę pavėsyje kirto vaikai košę netgi atsilošę...

Lietuvių kalbos mokytoja Diana Paulauskienė

IMG 0062

IMG 0105

Žiūrėti daugiau...

 

     Kaip greitai bėga laikas. Atrodo, tik nuaidėjo Rugsėjo 1-osios skambutis, o čia jis jau skelbia mokslo metų pabaigą. Ketvirtokai gavo pirmą svarbų savo darbo įvertinimą- pradinės mokyklos baigimo pažymėjimą.

     Be ketvirtokų šventinėje programoje dalyvavo ir kitos pradinės klasės. Vieni šoko, kiti dainavo, grojo dūdelėmis. Koncertui pasirengti padėjo muzikos mokytoja R. Gečienė, kompiuterių inžinierius E. Strelčiūnas. O ketvirtokai programoje bandė parodyti, kad pereidami į penktą klasę žengia svarbų žingsnį tolyn nuo vaikystės.

     Po renginio mokykloje ketvirtokai išvyko į SKY parką Klaipėdoje, kur smagiai leido laiką. Dvi su puse valandos batutų parke neprailgo, vaišinomės įvairių rūšių picomis. Kartu vyko ir 9 tėvai. Po to mokyklinis autobusiukas pasuko prie jūros, kur praleidome dar tris valandas: maudėmės, siautėme smėlyje, vadovaujami Elzės mamos iš smėlio kūrėme įvairius gyvūnus. Grįžome į Saugas visai vakare.

     Diena buvo puiki. Tikiu, kad mokiniai ilgai prisimins paskutinę ketvirtokų išvyką.

 

Mokytoja R. Pečiulienė

IMG_8491

IMG_8493

Žiūrėti daugiau...

 

erasmusplus logo

          Callum Mcivor gyvena Lietuvoje jau daugiau kaip dešimt metų. Mokiniams jis papasakojo apie turtingą Škotijos istoriją. Ne visi žino, kad būtent škotai išrado garo variklį, telefoną ir golfo žaidimą. Callum atrado ne tik nemažai skirtumų tarp šalių, pavyzdžiui: kraštovaizdis, kalba ir važiavimas kita kelio puse. Vyriškis įžvelgė ir nemažai panašumų. Pavyzdžiui, tradicinis škotų patiekalas hagis yra labai panašus į lietuvišką skilandį.

          Nemažai dėmesio Callum skyrė pasakojimui apie savo darbą naftos platformose. Specialūs saugos kursai, skrydžiai sraigtasparniais, gyvenimas jūroje po kelias savaites ir audringi orai – apie visa tai Callum papasakojo moksleiviams.

          Moksleiviai turėjo puikią progą susipažinti su Škotijos kultūra, papročiais ir dar neįprastomis Lietuvoje darbo galimybėmis.

Lietuvių kalbos mokytoja Loreta Mcivor

IMG_8325

Skaityti daugiau...

 

IMG 8246

Saugų Jurgio Mikšo mokyklos bendruomenė paminėjo Pasaulinę dieną be tabako, kuri dar vadinama Pasauline nerūkymo diena. Šią dieną mini visas pasaulis. Ji skirta tam, kad atkreiptume dėmesį į didelę mūsų visuomenės problemą – rūkymą ir rūkymo sukeliamas ligas. Šią dieną viso pasaulio rūkaliai skatinami bent vieną dieną nerūkyti ir stengtis atsisakyti tabako gaminių. Na o mūsų mokyklos 6-7 klasių mokiniai savo sukurtais šūkiais kvietė visus gyventi sveikai, rungtyniavo balionų pūtimo konkurse, gautus teiginius suklijavo ant mitų ir tikrovės medžių, atsakinėjo į rimtus ir linksmus biologijos mokytojos ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistės Jurgitos Salem klausimus. Geriausiai pasirodė Austėjos A., Godos, Šarūnės, Eimantės ir Eriko komanda. Mūsų šūkiai:

Be tabako bus geriau.

Ir gyvensi Tu sveikiau!

 

Be tabako, be ligų, mes gyvensim be bėdų!

 

Tabakas juk kenksmingas,

Be tabako – tu laimingas!

 

Be tabako mums gerai ir gyvensime sveikai.

Nereikia mums jo niekada, nes tai kenkia visada!

 

Be tabako bus geriau, nes gyvensime ilgiau!

 

Be tabako mes sveiki,

Be tabako mes tvirti!

 

Biologijos mokytoja Lilijana Peter

Žiūrėti daugiau...

 

IMG_8274

Žiūrėti daugiau...

 
Paieška
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Pamokų laikas

1. 8:00 - 8:45
2. 8:55 - 9:40
3. 9:50 - 10:35
4. 11:00 - 11:45
5. 12:10 - 12:55
6. 13:05 - 13:50
7. 14:00 - 14:45
8. 14:55 - 15:40

< Balandis 2019 >
Pi An Tr Ke Pe Š Se
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Žodynas

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis