Birželio 19-ą dieną įvyko jau vienas paskutinių šių mokslo metų renginių – sporto šventė. Tradicine tapusioje šventėje mišriose komandose dalyvavo visi mokyklos mokiniai.

         Skatinami mokytojų ir komandos draugų moksleiviai išbandė įvairias sporto rungtis. Pirmiausia jų laukė bėgimo estafetė – buvo puiki proga išbandyti naująją stadiono dangą. Po estafetės moksleiviai taiklumą išbandė krepšinio aikštelėje. Šoklumą patikrino šokinėjimo su maišais rungtis. Ir, žinoma, kaip gi vasara be slidžių? Pasirodo, kad „slidėms“ puikiai tinka ir žolė.

         Paskutinė rungtis – vandens mūšis. Čia juoko, bėgiojimo ir šurmulio buvo daugiausia. Svarbiausia, kad laimėjo visi – sauso neliko nė vieno.

 

Loreta McIvor – lietuvių kalbos mokytoja

IMG 5561

IMG 5588

IMG 5603

IMG 5612

IMG 5614

IMG 5621

IMG 5633

IMG 5637

IMG 5658

IMG 5663

IMG 5665

 

         Greitai praėjo vaikų vasaros stovyklos „Po malūno sparnais 2019“ savaitė. 15 berniukų ir mergaičių kasdien rinkosi, kad kartu įdomiai ir naudingai praleistų laiką. Žaidimai, išvykos, edukacinės pamokos, maudynės, meniniai užsiėmimai turi didelės įtakos vaiko dvasingumui, fiziniam ir socialiniam ugdymui(si) ir yra neatsiejama aktyvios vaikystės dalis! Vaikus sudominti, pradžiuginti labai stengėsi stovyklos vadovė Julija ir kartu dirbusios vadovės Rita, Kristina, Julanda, Lina, Birutė ir Dalia

 

PIRMOJI DIENA

Mokykliniu autobusu vykome į Vileikių pasienio užkardą. Du kariškiai papasakojo apie sienos apsaugą, pademonstravo ginklus.

       Ten dirba apie 40 pasieniečių, jie saugo 27 kilometrų pasienio ruožą nuo pat Kuršių marių. Valstybės siena su Rusija eina upe. Per Nemuną dažnai plukdoma cigarečių kontrabanda. Yra 9 aukšti stebėjimo bokštai, kurie dieną ir naktį stebi pasienio ruožą. Visa vaizdo kamerų pateikta informacija patenka į stebėjimų centrą pačioje užkardoje. Vyksta ir kitoks patruliavimas.

       Mus vedžiojo po užkardos patalpas. Tačiau įdomiausia laukė lauke. Kariškis kinologas pademonstravo, ką jau moka pusantrų metų belgų aviganis Nemo. Jo kolegė kinologė parodė, kaip jos 4 metų šuo suranda daiktus, sulaiko pažeidėją.

       Nusifotografavę su užkardos vadu vykome į „Šilutės beglobius“- benamių šunų, kačių ir negalinčių skristi gandrų namus. Daugiausia ten glaudžiasi kačiukų. Prieglaudą įkūrę motina ir sūnus stengiasi dėl gyvūnų gerovės, rūpinasi jų sveikata, šilta pastoge ir maistu.

1 diena. Vileikiai

1 diena. Šilutės beglobiai ANTROJI DIENA

       Pirmąją stovyklos dieną pasitikę gana rimtai, šiandien leidomės pramogauti. Rytas tradiciškai prasidėjo nuo saugaus elgesio kelyje ir prie vandens instruktažų. Prisiminę visas taisykles ir linksmai nusiteikę mokykliniu autobusu leidomės Drevernos link. Drevernos apžvalgos bokšto aukštį įveikė ne visi... Buvo ir tokių, kurie tik užlipę norėjo leistis žemyn. Tačiau gamtos grožis iš aukštai atpirko neigiamas emocijas.

       Būdami uoste negalėjome aplenkti laivų ir kiekvienas būtinai turėjome „pasimatuoti“ kapitono vietą prie šturvalo. O dar kokia vaikystė be žaidimų, sūpynių aikštelės..

       Iš Drevernos su dainomis patraukėme Ventės link. Stovėdami ant molo žvelgėme į horizontą, kur galėjome matyti Nidos kopas. Drąsiausieji užlipo į švyturį.

       Tačiau linksmiausia šios dienos dalis vaikams prasidėjo pasiekus marių paplūdimį netoli Kintų. Ten vaikai džiaugėsi tikrais vasaros malonumais.

2 diena. Dreverna

2 diena. Ventė - Kintai

TREČIOJI DIENA

       Kartais nereikia niekur važiuoti. Reikia įsižiūrėti į tai, kas yra šalia mūsų. Atidžiai apsidairęs gali išvysti įdomiausių dalykų: smilga kopiantį vabaliuką, voro tinklo raštą... o jau žolynų žydėjimo gausa neišpasakyta! Bridome mokyklos parko pakraščio rasotais žolynais ir rinkome smilgas, garšvų, rūgštynių žiedus, atpažinome mėtą, dobilą, ramunę, motiejukus.. Surinktais žolynais kiekvienas išpuošė, išpynė savo lazdą- krivūlę, pasidarė vainiką- karūną ir surengėme tikras Karališkas eitynes.

       Antroje Menų dienos dalyje vaikai jungė įvairias tapybos technikas ir kiekvienas sukūrė originalų darbą. Mokyklos vestibiulyje paruošta kūrybinių darbų paroda džiaugėsi ir vyresniųjų klasių mokiniai, ir mokytojai, ir mokyklos svečiai.

3 diena. Menų diena 1

3 diena. Menų diena 2

KETVIRTOJI  DIENA

       Važiavome į Rusnės salą. Rusnės sala yra Nemuno deltoje, Pamario krašte.  Tai ne vienintelė sala Nemuno deltoje: Rusnės salą supa keletas mažesnių. Iš viso Nemuno deltą sudaro 6 didelės salos, o tarp jų yra mažesnės salelės su įlankomis. K. Banio etnografinė sodyba-muziejus Rusnėje įkurta 1997 m. kaip tipiška žvejojančio ūkininko sodyba. Čia tebėra, kaip prieš 100, o gal ir 200 metų, visi trys pastatai: gyvenamasis namas, tvartas su daržine ir malkine. Muziejaus kūrimą inicijavo V. ir K Banių šeima, pagerbdama Martos Druskutės, paskutiniosios sodybos savininkės, atminimą. Sodyboje mus pasitiko puiki gidė Violeta. Ji mokiniams pristatė žvejų darbo įrankius, aprodė ir paaiškino žvejo sodybos pastatus, jų kasdienę buitį, pamokė senovinių žaidimų, kuriuos žaisdavo vaikai ir žvejai prieš 100 ar 200 metų.

       Pietauti sustojome vaizdingoje vietoje ant upės kranto. Gaila, kad dar uždaryta estakada ir dardėti į vaizdingą salą teko duobėtais žvyrkeliais. 

4 diena. Rusnė

PENKTOJI DIENA 

         Stovyklos uždarymas vyko prie Saugų ežeriuko. Čia žaidėme įdomius žaidimus, ant grotelių kepėme dešreles. Visą stovyklos laiką mokiniai rašė savo atsiliepimus apie dienos veiklą, rinko jam labiausiai patikusį draugo poelgį, intriguojantį pastebėjimą. Stovyklos vadovė Julija susumavusi visų dienų rezultatus, apdovanojo labiausiai pasižymėjusius stovyklautojus. Mokiniai pagyrė ne tik savo draugus, bet dėkojo vadovėms, vairuotojui. Stovykla baigėsi... VISIEMS TURININGOS VASAROS!!!

5 diena. Žaidimai 

Visų vadovių mintis apibendrino mokytoja Birutė

 

  Birželio 17 d., Kintų pagrindinės mokyklos, 9 klasės mokiniai, kartu su Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos 7 - 8 klasės mokiniais ir dailės mokytoja R. Šleinyte, vyko į edukacinę - pažintinę išvyką, į Klaipėdą. Mokiniai aplankė Adomo Brako dailės mokyklą, kur grafikas Augustinas Virgilijus Burba, pristatė mokyklos veiklą, papasakojo apie dailininko profesiją, apie meno filosofiją ir grožio sąvokos supratimą bei interpretavimą, atsakė į susirinkusiųjų klausimus. Abiejų mokyklų mokiniai, taip pat turėjo galimybę sudalyvauti dviejose edukacinėse veiklose, kur dailininkai L. Poškienė ir A. Burba supažindino su tapybos ir grafikos dailės šakomis, mokiniai išbandė profesionalias grafikos stakles ir iškiliosios spaudos technika atsispaudė sau po skirtuką knygai.

  Sekantis edukacijos etapas vyko Melnragėje, prie jūros, kur jaunieji dailininkai, susiskirstę į grupeles, gavo užduotį iš smėlio sukurti skulptūrines kompozicijas, taikydami per dailės pamokas įgytus plastinius įgūdžius. Abiejų mokyklų komandos pasirodė puikiai ir gavo gerus įvertinimus. Po meninės veiklos dalis mokinių patraukė į treniruoklių salę po atviru dangumi, kiti žavėjosi kopų vaizdais ar Melnragės molu.

  Kelionė paliko gražių įspūdžių abiejų mokyklų mokiniams ir mokytojams. Jau susitarta dėl tolimesnių projektų.

 

Išvykos autorius ir organizatorius dailės mokytojas metodininkas A. Liekis

IMG 2019.06.17 001

IMG 2019.06.17 002

IMG 2019.06.17 003

IMG 2019.06.17 004

IMG 2019.06.17 005

IMG 2019.06.17 006

IMG 2019.06.17 007

IMG 2019.06.17 008

IMG 2019.06.17 009

IMG 2019.06.17 010

 

      Šiemet mokykloje pirmą kartą vyko patyriminio mokymo dienos. Į skirtingų klasių grupes suskirstyti moksleiviai tris dienas mokėsi kitaip – įdomiau, smagiau ir žaismingiau. Savo veiklas mokiniai pristatė birželio 14-ą dieną.

      Ko gi moksleiviai išmoko? Pirmoji grupė sužinojo, kokių įgūdžių reikia, jei nori tarnauti kariuomenėje. Paaiškėjo, kad kareiviška kuprinė yra sunkesnė nei atrodo. Antroji grupė aiškinosi, kaip išmatuoti medžio aukštį be papildomų prietaisų. Pasirodo, kad tai labai nuotaikingas procesas. Trečioji grupė planavo savo svajonių klasės remontą. Žinoma, krepšinio lentos kabinetuose atsiras dar ne greitai...  Ketvirtoji grupė kūrė mokyklos pastato maketą. Ir kas žinojo, kad mokykloje tiek daug langų ir durų? Penktoji grupė bandė išmatuoti judančių kūnų greitį. Išsiaiškinti, kad greičiausias, nesutrukdė net rekordiniai karščiai. Šeštoji grupė domėjosi arbatos gėrimo ritualais. Atrodo, kiekvienam krašte – savi papročiai.

      Moksleiviai, paklausti, kaip vertina patyriminio mokymo dienas, atsakė vienbalsiai – puikiai. Belieka su nekantrumu pradėti laukti kitų metų.

Loreta McIvor – lietuvių kalbos mokytoja

IMG 5514

IMG 5527

IMG 5528

IMG 5535

IMG 5539

IMG 5546

IMG 5550

 

     Lytiškumas- tai tema apie kiekvieną žmogų – save ir aplinkinį. Idealiu atveju tinkamas lytiškumo ugdymas turėtų vykti šeimoje, tačiau gyvename visuomenėje, kur vaikas gauna per mažai pozityvaus tėvų dėmesio, todėl lytiškumo ugdymas yra pasidalinamas su mokykla.

     Saugų J. Mikšo pagrindinė mokykla siekia įgyvendinti lytiškumo programą, norima, kad visi, pagal atitinkamas amžiaus grupes, būtų susipažinę: sveikatos, lytiškumo, pagarbos sau ir kitam, pasitikėjimo savimi, atsakomybės už savo elgesį, gebėjimo užmegzti santykius ir juos palaikyti, priimti moralinius sprendimus, gebėjimą bendradarbiauti, spręsti ginčus, gebėjimą pasakyti ,,ne“, gebėjimą atsirinkti tinkamą informaciją, pirminėmis žiniomis.

     Birželio 6 dieną Klaipėdos universitete, H. Manto g. 92, Klaipėda, vyko konsultacija ,,Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai bendrosios programos įgyvendinimas mokyklose“ bendradarbiaujant programą įgyvendinantiems mokytojams su visuomenės sveikatos priežiūros specialistais. Mūsų mokyklą atstovavo direktorės pavaduotoja Stanislova Baltutienė ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Irutė Bružienė. Įgytos žinios bus naudingos įgyvendinant lytiškumo programą mokykloje.

Sveikatos priežiūros specialistė Irutė Bružienė

Pažink save

 
Paieška
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Pamokų laikas

1-4 klasės

1. 8:00 - 8:45
2. 8:55 - 9:40
3. 9:50 - 10:35
4. 11:00 - 11:45
5. 11:55 - 12:40
6. 12:50 - 13:35

 

5-10 klasės

1. 8:00 - 8:45
2. 8:55 - 9:40
3. 9:50 - 10:35
4. 10:45 - 11:30
5. 12:00 - 12:45
6. 13:00 - 13:45
7. 13:55 - 14:40

< Gruodis 2018 >
Pi An Tr Ke Pe Š Se
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Žodynas

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis