erasmusplus logo

     Didžiųjų pavasario švenčių išvakarėse, kovo 28 d., į Saugų Jurgio Mikšo pagrindinę mokyklą sugužėjo Šilutės rajono pradinukai. Čia vyko meninės raiškos festivalis „Aš – jaunasis europietis“. Į „Erasmus +“ projekto „Jaunasis europietis- sąmoningas ir saugus pasaulio pilietis“ koordinatorės ir renginio organizatorės Bangos Sabaliauskienės kvietimą atsiliepė net 7 komandos. Sulaukėme dalyvių iš Žemaičių Naumiesčio, Juknaičių, Usėnų, Vilkyčių ir trijų Šilutės mokyklų.

     Renginio pradžioje dalyvius pasveikino šventę vedusi lietuvių kalbos mokytoja Loreta Mcivor. Ji trumpai pristatė Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje vykstančio Erasmus+ projekto tikslus ir svarbą. Jai paantrino jos antraklasiai sūnūs – Aleksandras ir Andrius – visiems savaip, vaikiškai, paaiškinę, kuo svarbi anglų kalba ir Europos šalių kultūrinis bendradarbiavimas.

     Prieš dalyvių pasirodymus pradinukus padrąsino Šilutės rajono švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vida Nemanienė ir Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos 5- 8 klasių mergaičių ansamblis atlikęs kanoną „Morning is come“.

     Festivalio dalyviai parodė puikias anglų kalbos žinias trumpai prisistatydami, dainuodami ar vaidindami. Beveik visos komandos pademonstravo ne tik dainavimo, bet ir šokio meno įgūdžius. Tiesiog stebina, kad tokioje „mikrovalstybėje“ – Šilutės rajone- vaikai pasirenka panašias saviraiškos formas. Juos žavi tos pačios užsienietiškos dainos, tie patys šokio judesiai, ta pati muzika.

     Šventę vainikavo bendra daina „If love was a crime“. Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos direktorė Jurgita Lidžiuvienė įteikė padėkos raštus visų mokyklų komandoms ir jų mokytojoms. Vaikai apdovanoti saldžiomis dovanėlėmis. Labiausiai žiuri komisijai patikusios komandos pelnė nominacijas. Žemaičių Naumiesčio mokyklos - darželio komanda apdovanota už meniškumą, Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos komanda – už originalumą, o juknaitiškiai – už išraiškingumą publikai pristatant modernią pasakos apie ropę interpretaciją.

Mokytoja Diana Paulauskienė

IMG 6898

IMG 6903

Žiūrėti daugiau...

 

         Kovo 20 dieną mūsų mokyklos 8 – 10 klasių mokiniai lankėsi Klaipėdos technologijų mokymo centre, kur kasmet organizuojamos atvirų durų dienos. Mus pasitiko ir apie mokyklą papasakojo direktoriaus pavaduotoja A. Kemežienė. Moksleiviai sužinojo, kokias profesijas galima įsigyti šioje mokykloje, kokios yra gyvenimo bei  praktikos sąlygos, kokioje veikloje save galima išreikšti laisvalaikiu ir kokios yra tolimesnio mokymosi perspektyvos. Po to apžiūrėjome mokyklos kabinetus, dirbtuves, sprendėme paruoštas tiksliųjų, socialinių, kalbų ir gamtos užduotis, dalyvavome edukaciniuose užsiėmimuose. Viešnagės pabaigoje, kartu su kitų mokyklų mokiniais, stebėjome madų šou. Renginio metu pamatėme būsimų floristų, kirpėjų, makiažo specialistų, sukirpėjų ir siuvėjų sukurtus darbus.

        Šioje mokykloje sutikome nemažai buvusių mūsų mokyklos mokinių, jie labai patenkinti savo pasirinkimais, o jų dėstytojai labai visus gyrė ir džiaugėsi jų pasiekimais.

Ugdymo karjerai koordinatorė Rūta Pociuvienė

20180320 104541

20180320 112329

Žiūrėti daugiau...

 

Jurgio Mikšo vardo suteikimo mokyklai 20 – metis

Kovo 16-ą dieną, penktadienį, Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos salė buvo pilna – susirinko buvę ir esami mokyklos mokytojai, darbuotojai, mokiniai ir jų tėvai bei gausus būrys garbingų svečių. Mokykla, jos ir miestelio bendruomenė minėjo Jurgio Mikšo vardo suteikimo mokyklai dvidešimtmetį.

Prof. habil. dr. Domas Kaunas – mokyklos krikštatėvis

Ypatingai ne tik renginį, bet ir visą dieną įprasmino Vilniaus Universiteto Komunikacijos fakulteto profesoriaus habilituoto daktaro Domo Kauno atvykimas. Jis kartu lankėsi Virkytų kaime, kur gimė ir mokėsi Jurgis Mikšas. Dieną jis skaitė mokiniams pranešimą, priminė Jurgio Mikšo gyvenimo istoriją bei kitų žymių mūsų kraštiečių veiklą.  Prof. habil. dr. Domas Kaunas garbingai vadinamas mokyklos krikštatėviu.

Jurgis Mikšas (1862 – 1903 m. m.) gimė Virkytuose. Mokėsi Tilžėje. Jis pirmasis iškėlęs laikraščio „Aušra“ leidimo idėją. Nuo 1883 metų buvo laikraščio leidėjas ir redaktorius. J. Mikšas taip pat organizavo Mažosios Lietuvos lietuvių visuomenės sąjūdį. Deja, šis daug nuveikęs žmogus buvo nepelnytai pamirštas. Todėl 1997 metais Domo Kauno knygos pristatymo metu buvo pasiūlyta mokyklą pavadinti Jurgio Mikšo vardu. Kaip vėliau savo kalboje profesoriaus žodžius, pasakytus prieš dvidešimt metų, priminė šišioniškių tarmės saugotoja Vaida Galinskienė, neišsaugotas žmogaus atminimas greitai nubėga užmarštin.

„Mokykla pateisina savo vardą“

Renginį pradėjo visi susirinkusieji, giedodami mokyklos himną. Vėliau pakilią nuotaiką tęsė 1 – 4 klasių pop choras ir 5 – 8 klasių merginų ansamblis, abu vadovaujami muzikos mokytojos Raimondos Gečienės. Visus išjudino 6 – 8 klasių merginų šokis. Visos šventės metu iškilmingą muzikinį foną kūrė Šilutės varinių pučiamųjų instrumentų ansamblis „Pamario Brass“, vadovaujamas Gražvydo Railos. Šio krašto dainas dainavo ir šoko  Šilutės Hugo Šojaus muziejaus folkloro ansamblis „Ramytė“, vadovaujamas Giedrės Pocienės.

Netrūko ne tik pasirodymų, bet ir gražiausių sveikinimo žodžių. Mokyklos bendruomenę sveikino Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis. Meras džiaugėsi mokyklos direktorės Jurgitos Lidžiuvienės darbu, pabrėžė, kad mokykla teikia kokybišką ugdymą ir teigė, kad mokykla visiškai pateisina savo vardą bei ragino nemažinti siekių. Nuoširdžiai sveikino Šilutės rajono savivaldybės tarybos narė Sandra Tamašauskienė, evangelikų liuteronų bažnyčios kunigas Mindaugas Žilinskis, Saugų seniūnė Dalia Rudienė, Kintų pagrindinės mokyklos atstovai.

Už prasmingus darbo metus buvo pagerbti ir buvę mokyklos mokytojai. Visiems jiems šiltus padėkos žodžius tarė mokyklos direktorė Jurgita Lidžiuvienė, o mokiniai įteikė po gėlės žiedą.

Apdovanojimai „Aušros“ pakylėti - 2018

Mokyklos vardo dvidešimtmečio minėjimas  reikšmingas ir dar dėl vienos priežasties. Jo metu buvo įteiktos statulėlės Jurgio Mikšo vardo garbės apdovanojimų „Aušros“ pakylėti – 2018 nominantams. Šis mokyklos bendruomenės skatinimo renginys pradėtas 2017 metais.  Jo iniciatorė buvo mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui Stanislova Baltutienė. Nominantai keturiose kategorijose išrenkami slaptu balsavimu, kuriame dalyvauja mokyklos mokiniai, mokytojai, mokinių tėvai ir mokyklos darbuotojai. Nominacija tam pačiam asmeniui teikiama tik vieną kartą.

Šiemet šauniausios mokytojos statulėlė įteikta anglų kalbos mokytojai - metodininkei Bangai Sabaliauskienei. Ši mokytoja atsakinga ir reikli ne tik mokiniams, bet ir sau. Šauniausiais tėvų atstovais išrinkta Julijos ir Zigmanto Jaunių šeima jau gali džiaugtis atsakingos tėvystės vaisiais, nes keturios jų dukrelės pasiekimais ir nuoširdumu jau ne vienerius metus džiugina mokyklos bendruomenę. Šauniausio moksleivio apdovanojimą gavo aštuntos klasės mokinė Ugnė Mauricaitė - mokinių tarybos pirmininkė, niekada neprarandanti vilties išjudinti bendramokslius ir deganti troškimu kasdien keisti pasaulį. O šauniausio mokyklos darbuotojo statulėlė įteikta kompiuterių priežiūros specialistui Edgarui Strelčiūnui – žmogui, tyliai ir kantriai dirbančiam savo darbą ir visada esančiam ten, kur jo tikrai reikia... Specialus iniciatyvos apdovanojimas skirtas prof. habil. dr. Domui Kaunui.

Ateities vizija

Šventinis renginys baigiamas mokyklos mokytojų ansamblio daina. Skambant dainos žodžiams „Ir gyvensi šimtą metų“, buvo įneštas fejerverkais papuoštas tortas. Buvę ir esami mokyklos mokytojai, mokiniai ir jų tėvai, svečiai neskubėjo skirstytis – įspūdžių ir kalbos užteko ilgam.

Renginys nebūtų įvykęs be savo idėjas ir laiką skyrusių žmonių: direktorės Jurgitos Lidžiuvienės, direktorės pavaduotojos ugdymui Stanislovos Baltutienės, dailės mokytojos Ritos Šleinytės, muzikos mokytojos Raimondos Gečienės, geografijos mokytojos Rūtos Pociuvienės ir daugelio kitų.

Dėkojame renginio rėmėjams: Zigmantui Jauniui, Dangirai ir Rolandui Sudeikiams, Linai ir Stasiui Papieviams, Tatjanai ir Česlovui Ramoškoms.

Mokykla visada bus miestelio bendruomenę telkiantis židinys. Tikimės, kad tokio gausaus būrio draugų palaikymas padės ir toliau garbingai garsinti nepelnytai užmiršto aušrininko Jurgio Mikšo vardą.

 

Lietuvių kalbos mokytoja Loreta Mcivor

IMG 6667

IMG 6670

IMG 6673

IMG 6676

IMG 6677

IMG 6680

IMG 6689

IMG 6691

IMG 6694

IMG 6695

IMG 6701

IMG 6705

IMG 6706

IMG 6710

IMG 6713

IMG 6718

IMG 6722

IMG 6724

IMG 6728

IMG 6729

IMG 6732

IMG 6738

IMG 6740

IMG 6742

IMG 6748

IMG 6750

IMG 6754

IMG 6757

IMG 6758

IMG 6773

IMG 6775

IMG 6785

 

        Kovo 7 d. Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Tomas Budrikis ir VŠĮ Šilutės sportas mūsų mokyklai padovanojo šiltą ir nepamirštamą susitikimą su Šilutės krepšinio komandos „Šilutė“ krepšininkais ir jų treneriais Laimonu Eglinsku ir Tomu Muniu. Susitikimui prasidėjus, komandos treneris Laimonas išsamiai paaiškino, kokia yra trenerio ir krepšininko profesija. Visą valandą krepšininkai ir treneriai kantriai ir įdomiai atsakinėjo į mokinių įvairiausius klausimus. O sužinoję, kad komandos narys legionierius Calebas Oetjenas iš Indianapolio laisvalaikiu skambina pianinu, mokiniai paprašė jo pagroti, ir salę užliejo malonios muzikos garsai.

        Baigiantis susitikimui tarybos narys Tomas Budrikis padovanojo mokyklai tris kamuolius. Vienas iš jų simboliškai nudažytas Lietuvos trispalvės spalvomis lyg priminė, kad vis dar džiaugiamės ir švenčiame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį. O komanda mielai sutiko ant šio kamuolio palikti savo autografus, kurie visada primins draugystės tarp mūsų mokyklos ir Šilutės „Šilutė“ komandos pradžią.

        Po susitikimo dar ilgai niekas neskubėjo išsiskirti: krepšininkai dalino autografus, mokiniai fotografavosi su sportininkais, uždavinėjo asmeninius klausimus.

 

Pavaduotoja ugdymui Stanislova Baltutienė

IMG 6601

IMG 6602

Žiūrėti daugiau...

 

IMG 6558

IMG 6561

IMG 6566

IMG 6573

IMG 6575

IMG 6576

IMG 6578

IMG 6581

IMG 6583

IMG 6586

IMG 6588

IMG 6591

IMG 6595

IMG 6596

IMG 6599

 
Paieška
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Pamokų laikas

1. 8:00 - 8:45
2. 8:55 - 9:40
3. 9:50 - 10:35
4. 11:00 - 11:45
5. 12:10 - 12:55
6. 13:05 - 13:50
7. 14:00 - 14:45
8. 14:55 - 15:40

< Balandis 2019 >
Pi An Tr Ke Pe Š Se
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Žodynas

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis