Skelbimas pirmokams

 

erasmusplus logo

Tarptautinio projekto „Jaunasis europietis – sąmoningas ir saugus pasaulio pilietis“ veiklose daug dėmesio skiriama tolerancijai ir saugumui.

Suprasti ir susikalbėti skirtingų šalių ir tautybių žmonėms gali padėti ir ženklai. Ženklas –  tai vaizdinys, kurį visi supranta. Jis turi nustatytą reikšmę, juo informuojama ar nurodoma.

Dailės pamokų metu 5-10 klasių mokiniai gilindamiesi į jau sukurtus ir žinomus kelio, įspėjamuosius ar nurodomuosius, ir kitokius ženklus, stengėsi apgalvoti ir sukurti savo ženklą, kuriame atsispindėtų tolerancija, pagarba, saugumas, tinkamas elgesys. Mokiniai labai stengėsi, kad jų sukurtas ženklas būtų suprantamas, informatyvus ir aktualus.

5-10 klasių mokinių sukurtų rimtų ir linksmų ženklų parodą galima pamatyti mokyklos pirmojo aukšto foje.

 

Dailės ir technologijų mokytoja Rita Šleinytė

 

         Gražų saulėtą gegužės 8 dienos rytą mūsų mokyklos Meninės raiškos studijos mokiniai su savo draugais vyko į Klaipėdos dramos teatrą susipažinti su teatre dirbančių darbuotojų profesijomis.

        Tik įėjus į teatrą mokinius maloniai pribloškė, pasak jų, prabanga, o taip pat šiuolaikinio ir senovinio stiliaus nuostabus derinys. Sužinojome, kad šį teatrą galima prilyginti muziejui, nes jis turi nuostabią daugiau kaip 150 metų siekiančią savo istoriją ir veikiantį  muziejų po savo stogu.

        Pabuvusiam tokioje paslaptingoje aplinkoje, ne vienam sukirba širdyje noras dirbti teatre, ir ne būtinai aktoriumi.

        Puikus oras, paslaptingi teatro scenų užkulisiai, tylus ir švelnus mus lydėjusios ir apie teatrą pasakojusios administratorės Ievos balsas padarė mūsų išvyką išskirtine: trumpa, bet nepamirštama ir viliojančia būtinai dar kartą čia sugrįžti.

 

Meninės raiškos studijos vadovė

Stanislova Baltutienė

5.MRS teatre

1.MRS teatre

2.MRS teatre

3.MRS teatre

4.MRS teatre

 

         Kiekvieną pavasarį pirmokai Saugų Jurgio Mikšo mokykloje laukia paties svarbiausio renginio „Abėcėlės šventės“. Jam ruoštis pradeda net nuo rugsėjo 1-ios: mokosi raides, skaityti, kartu dainuoti, šokti. Svarbiausias šių metų  pirmokams mokykloje žmogus, mokytoja Julija Jauniuvienė parengė šventės scenarijų „Peliukai ir abėcėlė“. Jai talkino muzikos mokytoja Raimonda Gečienė, vaikų tėveliai. Mokytojos veiklos Julijos šūkis „Kai visi kartu- galime daug!“.

        Pirmokai nuoširdžiai pristatinėjo visas išmoktas raides, pasipuošę tradicinėmis raidžių karūnomis. O vėliau visi tapo smagaus „Peliukai ir  abėcėlė“ vaidinimo dalyviais. Trepsint „peliukų“ šokiams ir atliekant šmaikščiais daineles vaikų veidus puošė plačios šypsenos, o akyse žibėjo linksmi žiburiukai. Programos siurprizas- filmuota medžiaga nustebino visus. Jos metu kiekvienas pirmokėlis pademonstravo savo skaitymo gebėjimus. Renginio pabaigoje mokyklos direktorė Jurgita Lidžiuvienė įteikė pirmokams rėmėjų po spalvingą skaitymo knygelę. Pastarosios skaitymas prasidėjo dar vaikams esant ant scenos. Tai tėvelių- rėmėjų dovana jauniesiems skaitytojams.

        Susirinkę į šventę žiūrovai, mamos, tėveliai, seneliai ir draugai iš vyresnių pradinių klasių, pamatė ne tik vaikų skaitymo pasiekimus. Pamatėme, kad pirmokai yra draugiški, atjaučiantys šalia esantį, padedantys vieni kitiems klasiokai. Tai pasiekta kantriu, nuoširdžiu, pastoviu, kasdieniu mokytojos Julijos Jauniuvienės darbu mokant vaikus ne tik žinių, bet ir ugdant dvasines vertybes.

        „Smagiausia diena mokykloje“ – taip šią dieną įvertino pirmokas eidamas namo ir dainuodamas „peliukų“ dainą.

Pirmoko mama-globėja 

Virginija Užpurvienė

DSCF6775

DSCF6782

DSCF6790

 

          2018 m. – nepaprasti. Visos Lietuvos sveikatos stiprinančios mokyklos mini sveikatą stiprinančių mokyklų 25- metį. 1992 m. Europos Tarybos, Europos Bendrijos, Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuro bendromis pastangomis pradėtas kurti Europos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklas. Lietuva oficialiai į šį tinklą buvo priimta 1993 m.

         Norėdami paminėti šias datas, Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje balandžio mėnesį vyko įvairūs sveikatingumo renginiai.

Balandžio 16 d. puikiai nusiteikę mokyklos priešmokyklinė ugdymo grupė, mokiniai, tėvai, mokytojai ir visa mokyklos bendruomenė triukšmingai žygiavo į mišką. „Palaikyti“ šią gražią šventę atskrido ilgasnapis gražuolis gandras. Aktyvūs, laikydami rankose spalvingas vėliavėles, balionus, plakatus žygio dalyviai skandavo šūkį: „Egzistuoja šimtas ligų, bet sveikata tik viena“. Atkeliavę į mišką, įkvėpėme oro ir spėliojome kuo jis kvepia.  Vieniems kvepėjo medžiais, kitiems- gėlėmis, švara, kiti užuodė grybus.

Sustoję į bendrą ratą, klausėmės policijos pareigūnų, kurie papasakojo daug įdomios ir naudingos informacijos iš savo darbo praktikos. Supažindino su policijos funkcijomis, specialiomis priemonėmis, naudojamomis policijos darbe. Mokinių smalsumas buvo patenkintas: jie galėjo iš arčiau apžiūrėti policijos darbo priemones, pasimatuoti policininko kepurę. Mokiniai suprato, kad policija saugo ir globoja žmones.

Gražus ir saulėtas oras, linksma nuotaika, sportinis entuziazmas, draugiškumas suvienijo visus dalyvius. Žaidėme įvairius žaidimus, traukėme virvę, statėme užuovėjas iš medžių šakų ir šakelių.

Po intensyvios veiklos visi buvo sukviesti pasivaišinti pačių dalyvių suneštais vaisiais ir daržovėmis bei pasigardžiuoti sveikuoliška koše bei arbata.

Po vaišių susirinkę savo daiktus, sutvarkę buvimo vietą, nuvargę, bet pilni įspūdžių, saugiai grįžome į mokyklą.

Balandžio 18 dieną, 7-10 klasės mokinius aktų salėje pasitiko lektorius, sveikos gyvensenos propaguotojas Simonas Dailidė.

Paskaitos pradžioje lektorius prisipažino buvęs išmestas iš keturių mokyklų dėl netinkamo elgesio ir aplaidaus mokymosi. Taip pat vaikinas buvo labai stipriai įnikęs į alkoholį ir kitas psichiką veikias medžiagas. Jo tėvai nežinojo, kokių priemonių imtis. Lektorius žodis po žodžio papasakojo, kaip jis iškopė iš šios gyvenimo duobės. Valia ir didelis noras sugrįžti į gyvenimą jam padėjo nugalėti priklausomybę alkoholiui. Pirmą postūmį atsisakyti alkoholio Simonui suteikė jogos stovykla. Vėliau lektorius dalyvavo sveikos gyvensenos stovykloje Molėtuose. Visgi Simonas suprato, jog toks gyvenimo būdas gali privesti prie liūdnos pabaigos. Vaikinas sau pažadėjo mesti vartoti alkoholį ir kitus svaigalus.

Lektorius tikino, kad dabartiniu savo gyvenimo būdu yra patenkintas. Dabar vaikinas laisvalaikį stengiasi leisti aktyviai. Simonas priklauso Nacionalinei tabako ir alkoholio kontrolės koalicijai. Labiausiai lektorius yra žinomas kaip vienas iš blaivaus festivalio „VAROM!“ organizatorių. Šis vasaros festivalis yra ypatingas tuo, kad nors renginyje svaigalai neleidžiami, tai nesukuria jokios kliūties puikiai praleisti laiką ir pasisemti nepamirštamų įspūdžių. Festivalyje laukiami ne tik sveikos gyvensenos propaguotojai, bet ir visi žmonės, kurie nori įsitikinti, jog linksmybės be svaigalų egzistuoja.

Simonas skatino mokinius būti aktyviais, užsiimti savanoryste, ieškoti pomėgių ir tuščiai nešvaistyti laiko.

Jauno vaikino paskaita mokinius įkvėpė ne tik pasirinkti aktyvų gyvenimo būdą, atsisakyti žalingų įpročių, bet ir keisti savo požiūrį bei nenustoti tobulėti.

Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos mokiniai – aktyvūs sveiko gyvenimo būdo propaguotojai – sportuoja, ilgųjų pertraukų metu laiką leidžia lauke, klausosi paskaitų apie sveiką gyvenimo būdą, eilę metų dalyvauja sveikatą stiprinančių mokyklų tinkle.

IMG 7102

IMG 7103

IMG 7104

IMG 7109

IMG 7113

IMG 7118

IMG 7119

IMG 7121

IMG 7126

IMG 7137

IMG 7143

IMG 7151

IMG 7161

IMG 7177

IMG 7179

IMG 7180

IMG 7182

IMG 7187

IMG 7188

IMG 7191

IMG 7197

IMG 7204

IMG 7212

IMG 7231

 
Paieška
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Pamokų laikas

1. 8:00 - 8:45
2. 8:55 - 9:40
3. 9:50 - 10:35
4. 11:00 - 11:45
5. 12:10 - 12:55
6. 13:05 - 13:50
7. 14:00 - 14:45
8. 14:55 - 15:40

< Liepa 2019 >
Pi An Tr Ke Pe Š Se
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Žodynas

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis