Birželio 6-9 dienomis Vilniaus r. Pailgio kaimo miškuose įsikūrusioje stovyklavietėje rinkosi moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ prizininkai ir jų mokytojai iš visos Lietuvos. Lietuvos nacionalinis kultūros centras mokiniams, besidomintiems ir puoselėjantiems liaudies dailės tradicijas, surengė keturių dienų teorinių ir praktinių užsiėmimų stovyklą. Stovykloje dalyvavo ir mūsų mokyklos 8 klasės mokinė Elzė Jauniūtė, regioniniame ture su savo rištu šiaudiniu sodu laimėjusi pirmąją vietą. Stovyklos organizatorė Asta Valiukevičienė pirmąjį vakarą  mokinius ir mokytojus pakvietė į susipažinimo vakarą prie laužo. Kartu su atvykusia jaunimo folkloro grupe stovyklautojai smagiai traukė dainas, sutartines, žaidė žaidimus.  

Kitą dieną visi kibo į darbus. Tiek mokytojams, tiek ir mokiniams norėjosi išbandyti ir išmokti įvairių tradicinių amatų. Pasiskirstę grupelėmis mokiniai ir mokytojai dvi dienas gilino žinias ir dalijosi patarimais apie juostų audimą, sodų rišimą, margučių dekoravimą vašku. Iš į stovyklą atvykusių tautodailininkų mokėsi molio žiedimo bei medžio drožybos subtilybių. Šalia praktinių užsiėmimų turėjo galimybę išklausyti  dailėtyrininko ir etnologo, hum. m. dr. Vytauto Tumėno paskaitą apie juostų raštų reikšmes ir ženklus. Įdomus susitikimas buvo su dokumentinio filmo apie senuosius dzūkiškus „divonus“ kūrėjais. Jie papasakojo apie  filmo kūrimo užkulisius bei pasidalijo senųjų audėjų pasakojimais, paaiškino, kodėl svarbu užfiksuoti nykstančią audimo tradiciją. Stovykloje vakarais mokiniai vieni kitus mokė tradicinių liaudiškų šokių, o vakarą užbaigdavo maudynėmis ežere. Laikas šiltoje ir jaukioje bendraminčių draugijoje pralėkė akimirksniu. Dalyviai stovyklą paliko praturtėję žiniomis, praktiniais įgūdžiais, naujomis pažintimis ir noru toliau puoselėti liaudies dailės tradicijas. 

Mokytoja Rita Šleinytė

2

Birželio 6-9 dienomis Vilniaus r. Pailgio kaimo miškuose įsikūrusioje stovyklavietėje rinkosi moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ prizininkai ir jų mokytojai iš visos Lietuvos. Lietuvos nacionalinis kultūros centras mokiniams, besidomintiems ir puoselėjantiems liaudies dailės tradicijas, surengė keturių dienų teorinių ir praktinių užsiėmimų stovyklą. Stovykloje dalyvavo ir mūsų mokyklos 8 klasės mokinė Elzė Jauniūtė, regioniniame ture su savo rištu šiaudiniu sodu laimėjusi pirmąją vietą. Stovyklos organizatorė Asta Valiukevičienė pirmąjį vakarą  mokinius ir mokytojus pakvietė į susipažinimo vakarą prie laužo. Kartu su atvykusia jaunimo folkloro grupe stovyklautojai smagiai traukė dainas, sutartines, žaidė žaidimus.  

Kitą dieną visi kibo į darbus. Tiek mokytojams, tiek ir mokiniams norėjosi išbandyti ir išmokti įvairių tradicinių amatų. Pasiskirstę grupelėmis mokiniai ir mokytojai dvi dienas gilino žinias ir dalijosi patarimais apie juostų audimą, sodų rišimą, margučių dekoravimą vašku. Iš į stovyklą atvykusių tautodailininkų mokėsi molio žiedimo bei medžio drožybos subtilybių. Šalia praktinių užsiėmimų turėjo galimybę išklausyti  dailėtyrininko ir etnologo, hum. m. dr. Vytauto Tumėno paskaitą apie juostų raštų reikšmes ir ženklus. Įdomus susitikimas buvo su dokumentinio filmo apie senuosius dzūkiškus „divonus“ kūrėjais. Jie papasakojo apie  filmo kūrimo užkulisius bei pasidalijo senųjų audėjų pasakojimais, paaiškino, kodėl svarbu užfiksuoti nykstančią audimo tradiciją. Stovykloje vakarais mokiniai vieni kitus mokė tradicinių liaudiškų šokių, o vakarą užbaigdavo maudynėmis ežere. Laikas šiltoje ir jaukioje bendraminčių draugijoje pralėkė akimirksniu. Dalyviai stovyklą paliko praturtėję žiniomis, praktiniais įgūdžiais, naujomis pažintimis ir noru toliau puoselėti liaudies dailės tradicijas. 

Mokytoja Rita Šleinytė

2

3

4

5

 
Paieška
Pamokų laikas

Pamokų laikas:
1. 8:00 - 8:45
2. 8:55 - 9:40
3. 9:50 - 10:35
4. 11:00 - 11:45
5. 12:10 - 12:55
6. 13:05 - 13:50
7. 14:00 - 14:45

Sutrumpintas pamokų laikas:
1. 8:00 - 8:35
2. 8:45 - 9:20
3. 9:30 - 10:05
4. 10:25 - 11:00
5. 11:20 - 11:55
6. 12:05 - 12:40
7. 12:50 - 13:25

< Birželis 2022 >
Pi An Tr Ke Pe Š Se
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 23 24 25 26
27 28 29 30      
Žodynas

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis