Kovo 4 dienos rytą „Radiocentro“ rytmetinės laidos vedėjų raginimas pranešti, ar kur nors Lietuvoje sninga, atrodė keistokas. Koks gali būti sniegas? Juk šiandien Kazimierinės – pirmoji pavasario šventė! Bet keliaujant į mokyklą dangus pabėrė baltų snaigių. Jeigu tikėsime prietarais, kad iš pirmųjų  kovo dienų oro galime spėti, kokie bus metų laikai, tai viskas gerai - žiemą netrūks sniego.

Nepaisydami oro išdaigų dauguma saugiškių ir vienas kitas svečias skubėjo į mokyklą. Čia jau trečiąkart visus atviliojo Kaziuko mugė. Į sceną užkopę ketvirtokai su dūdelėmis suulbėjo „kaip paukšteliai žaliam gojuj“ ir nebeliko abejonių, kad pavasaris jau ne už kalnų. O Marusytė, 4 klasės mokytoja Inga Mockienė, su kraitele raudonų obuolių iškart pasiūlė jų nusipirkti už palinkėjimą. Tada posmais apie Kaziuko mugę visus pasveikino  nuolatinė, bet nepakartojama renginių vedėja Augustė Beržinytė ir kylanti žvaigždutė – Daivaras Šilas.

Mokyklos direktorė Jurgita Lidžiuvienė apdovanojusi pavasarinėmis gėlėmis Kaziuko mugės organizatorius paragino pradėti prekybą. Visi suskubo dairytis ir pirkti, kam ko labiausiai reikia. Vienus viliojo gardumynai: pyragai, keksiukai, grybukai, kiti prisiminę, kad jau pavasaris, pirko gėles alpinariumui, namelius sparnuočiams, malonias smulkmenas Šv.Velykoms, o kai kuriems parūpo ir pirštinės. Populiariausia buvo jaunųjų ūkininkų Bružų produkcija. Pasirodo, net ir kaime gyvenantis žmogus, pasiilgęs tikro lietuviško maisto, džiaugiasi nusipirkęs naminio sūrio ar kiaušinių.

Mugėje netrūko ir kitokių įdomybių. Užsižiopsojusius pirkėjus, kurie nebežinojo, ką bepirkti, 6kl. mokinės Viktorija ir Ieva kvietė įsiamžinti Kaziuko ir Kazytės „kailyje“, kad fotografijos primintų, jog 2015 m. pavasarį tikrai apsilankei Kaziuko mugėje. Jaunasis iliuzionistas Žygimantas iš 4kl. ir didelius, ir mažus stebino įvairiais triukais. Berniukai, technologijų būrelyje „prakalbinantys“ medį, kvietė išbandyti laimę loterijoje ir laimėti jų dirbinių. Kai tik salės viduryje atsirasdavo vietos, direktorės pavaduotoja S. Baltutienė  pakviesdavo kurią nors klasę pristatyti pasirinkto Lietuvos regiono žaidimą. Sukomės rateliu ir poromis linksmai patrepsėdami ir padainuodami. Jei neprisiminsime žaidimo, tai gal vieną kitą pamirštą lietuvišką žodį parsinešime namo.

Pavargę nuo šurmulio galėjome atsipūsti arbatinėje „Gero kelio“, kur ant kiekvieno staliuko lankytojų laukė siurprizas – raudonskruosčiai obuoliai ir sausainiai. Prie puodų vikriai sukosi šeimininkės – I. Mockienė, R. Šleinytė, B. Sabaliauskienė, N. Undraitienė, L.Beržinienė. Ragaudami nusipirktus skanėstus ir gurkšnodami arbatą vieni žvalgėsi pro langą, kiti šnekučiavosi su kaimynu, kolega, auklėtiniu, draugu ar seniai bematytu pažįstamu. Laisvų kėdžių prie stalelių dažnai net pritrūkdavo...

Kiekvienoje šventėje kažko būna per daug, kažko - per ­ mažai. Svarbu, kad iš šventės namo parsineštume bent vieną šiltą prisiminimą – žvakelę, kvepiančią medumi, sapnų gaudyklę ar nieko nekainavusią nepažįstamojo šypseną... Dabar bus daug lengviau sulaukti pavasario šilumos.

Mokytoja Diana Paulauskienė

Nuotraukų iš renginio galite išvysti čia:

Reklaminis skydelis

1. 8:00 - 8:45