Būtent šiais dainos žodžiais -„Rask pasauly savo vietą“ – gegužės 15-ą dieną Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje prasidėjo gabių mokinių konferencija. Konferenciją, kurioje dalyvavo ir pradinių, ir vyresniųjų klasių moksleiviai, organizavo Pagrindinio ugdymo mokytojų metodinė grupė (pirmininkė – mokyt. Raimonda Gečienė).

 Vyresniųjų konferencija

 Retas yra gabus visose srityse. Tačiau dažnai kiekvienas turi vieną ar kelias sritis, kuriomis domisi ir gali daug apie jas papasakoti. Apie tokias, juos dominančias, sritis ir parengė pranešimus vyresniųjų klasių moksleiviai.

 Dešimtokės Gintarė ir Viktorija (mokyt. Lilijana Peter) pasakojo apie organizmų prisitaikymą prie aplinkos. Kokie vabzdžiai gali numesti savo kūno dalis, kaip atrodo negyvu apsimetantis oposumas ir kiti gyvūnų gebėjimai sudomino daugelį. Jų bendraklasiai Vygantas ir Edmas (mokyt. Gedeminas Pečiulis) paaiškino, kodėl ir kada kyla daugiausia kelių eismo įvykių. Šeštokas Domas (mokyt. Vida Rudzienė) pristatė pranešimą apie senovės tūrio matavimo vienetus. Dabar jau aišku, kas tas siekas, o kas pūdas. Jo klasės draugas Grantas (mokyt. Rūta Pociuvienė) atliko specialų tyrimą: skaičiavo skirtingose Saugų vietose pravažiuojančius automobilius, nustatė aplinkos taršos lygį ir pristatė savo tyrimo rezultatus. Paaiškėjo, kad 8 valandą ryto tarša šalia mokyklos viršija leistiną normą net 4 kartus.

  Mokykla jau antrus metus dalyvauja Erasmus+ projekte. Apie šio projekto metu atliktas veiklas ir jų naudą pranešimą parengė devintokės Greta ir Kamilė (mokyt. Rita Šleinytė). Penktokai Deimantė ir Dominykas (mokyt. Dovilė Montvydienė) papasakojo apie vaikų auklėjimo ypatumus – nuo senovės Kinijos iki dabartinių dienų. Pasirodo, kad rykštę senovės Kinijoje mokiniai mokytojams atnešdavo dovanų. Šeštokas Daivaras (mokyt. Diana Paulauskienė) išnagrinėjo visų mokyklos mokinių ir darbuotojų pavardes. Suskirstė jas ir pagal kilmę, ir pagal dažnumą. Aštuntos klasės mokinys Žygimantas (mokyt. Raimonda Gečienė) visus įkvėpė papasakojęs, kaip pats savarankiškai išmoko groti. O konferenciją užbaigė aštuntokės Monika ir Jolita (mokyt. Loreta McIvor) savo pranešimu „O ką padarei tu?“ ir pakvietė visus dar kartą iš kitokios perspektyvos pažvelgti į skaudžią patyčių temą.

 Mažųjų konferencija

 Vyresniesiems mokiniams nenusileido ir pradinukai. Padedami mokytojų ir tėvų jie taip pat parengė pristatymus.

 Pirmokė Austėja (mokyt. Rita Pečiulienė) papasakojo apie Saugų seniūniją vagojančias upes, kokio jos ilgio ir kur jos teka. Antrokė Saulė (mokyt. Julija Jauniuvienė) priminė, ką reikia daryti, jei nori būti sveikas ir stiprus. Trečiokai Andrius ir Aleksandras pristatė „Dėlionės“ mokymosi metodą ir papasakojo, kaip jie „privertė“ savo mokytoją viską apie karo lėktuvus išmokti. Ketvirtokės Aistė, Dainora ir Ema ne tik pristatė pranešimą apie gamtos taršą, bet ir sudainavo dainą.

 Šauniai pranešimus pristatę pradinukai, atrodo, net nesijaudino ir parodė, kad jokia konferencija jų neišgąsdins.

 Dalyvavimas konferencijoje mokiniams buvo ne diena be pamokų. Jie ugdė mokėjimo mokytis kompetencijas ruošdami pranešimus, jų klausydami bei aptarinėdami patikusias temas su draugais. Tačiau svarbiausias konferencijos tikslas – suteikti mokiniams galimybę atskleisti savo gabumus – buvo tikrai pasiektas.

 

Lietuvių kalbos mokytoja – Loreta McIvor

 

Drąsiai pranešimus skaitę pradinukai

IMG 4552

 

Pranešimus parengę vyresniųjų klasių mokiniai ir jų mokytojai.

IMG 4499

 
Paieška
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Pamokų laikas

1. 8:00 - 8:45
2. 8:55 - 9:40
3. 9:50 - 10:35
4. 11:00 - 11:45
5. 12:10 - 12:55
6. 13:05 - 13:50
7. 14:00 - 14:45
8. 14:55 - 15:40

< Gegužė 2019 >
Pi An Tr Ke Pe Š Se
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
Žodynas

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis