Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje, priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai žiūrėjo šešėlių spektakliuką ,,Gervė ir Gužutis“. Tai šilta, kupina gėrio ir šypsenų popietė, kurioje vaikai ne tik galėjo žiūrėti, bet ir patys galėjo vaidinti pasaką.

Auklėtoja Irena Rimkuvienė

seseliu teatras 1

Žiūrėti daugiau...

 

 

Lapkričio 19 dieną mūsų mokyklos mokiniai, laimėto projekto dėka,  apsilankė infomobilyje - technologijų ir inžinerinio mokymo įranga aprūpintame specialiame autobuse. Infomobilis - mobili techninės krypties mokslų laboratorija, kuriame sumontuota technika: frezavimo ir tekinimo bei lazerinio pjovimo staklės, suvirinimo stimuliatorius, 3D spausdintuvas, automatizuota išmaniosios gamybos linija. Mokiniai  turėjo galimybę pažinti profesijas ir jas „pasimatuoti“, atlikdami užduotis su skirtinga įranga.

Ugdymo karjerai koordinatorė Rūta Pociuvienė

IMG 20191119 085719

Žiūrėti daugiau...

 

 

Keturios mokyklos pedagogės Loreta Mcivor, Birutė Kaminskienė, Irena Rimkuvienė ir Virginija Užpurvienė  lapkričio 4- 7 dienomis lankėsi Suomijos Lappeenranta miesto Pontus mokykloje. Tai buvo išvyka į Nordplus Junior programos finansuojamą partnerystės projekto „Keiskimės kartu“ partnerių susitikimą su Danijos ir Suomijos pedagogais.

Aplankyta nauja, tik prieš 2 metus pastatyta, spalvinga, moderni Pontus mokykla, kurioje ugdomi 200 darželinukų ir 350 mokinių nuo 1 iki 6 klasės. Mokykla sužavėjo jos kūrimo istorija ir vaikų, suaugusiųjų bendravimo kultūra. Stebėtos pamokos ir užsiėmimai. Susipažinta kaip atsakingai ir rūpestingai organizuojamas specialiųjų poreikių vaikų integravimas į bendro ugdymo procesą. Šiems vaikams nereikia dalyvauti su visa klase pamokose kur jiems sudėtinga atlikti užduotis klasės tempu: kalbų, gamtos, matematikos pamokose. Su bendraklasiais būna kartu muzikos, dailės, technologijų pamokose. O kitus užsiėmimus veda specialieji pedagogai. Kiekviena klasė turi mokytojų asistentus, kurie visada ateis į pagalbą vaikui.  Mokytojų asistentai rūpinasi vaikų saugumu lauke, kai visi pabyra į mokyklos aikštelę išsibėgioti, pažaisti. Tam sudarytos puikios sąlygos – pastatyta gausybė įrenginių, sporto aikštelių ir pakankamai priemonių. Pamatėme kaip organizuotas ir veikia realiai vaikų maitinimas „švediško“ stalo principu, kaip vaikai siekia ir kontroliuoja, kad nebūtų išmetamas nesuvalgytas (per daug įsidėta) maistas.

Aplankyta to paties miesto Myllimaki mokykla, kurią lanko mokiniai turintys judėjimo negalią. Viskas puikiai pritaikyta judėjimui vežimėliu po visą mokyklą. Šios mokyklos vadovai pristatė kursus vykdomus darbuotojams „Darbuotojo savijautos gerinimas“. Nes pasak vadovų, mokytojo, asistento gera savijauta  įtakoja vaikų savijautą, ugdymo proceso sėkmę. Šioje mokykloje ypač susirūpinta, kad pedagogai mažai daro pertraukų, kurių metu atsitrauktų nuo vaikų aplinkos. Gero poilsio pertraukas padeda užtikrinti mokytojų padėjėjai būnantys su vaikais lauko aikštelėje, kurioje taip pat gausybė judriai veiklai įrengtų priemonių.

Virginija

suomija

Žiūrėti daugiau...

 

Devintokai, mokydamiesi pagal technologijų programą, turi susipažinti su profesijomis. Todėl lapkričio 5 d.  Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės  mokyklos 9–10 kl. mokiniai kartu su technologijų mokytoju Gediminu Pečiuliu išvyko į „Germaniką“.

Atvykus pasitiko Personalo skyriaus vadovė Vilma ir  mokymų vadovė Aušra. Visų pirma nuvedė į salę, kurioje paaiškino, kaip elgtis ir kur vaikščioti būnant ceche. Davė mums saugos liemenes, skyrė specialų apavą kojoms,  kad einant nenutiktų nelaimė. Vėliau nuvedė į  pasitarimų salę,  pavaišino saldainiais ir papasakojo apie įmonės  struktūrą: kada įsikūrė „Germanika“, kiek joje dirba žmonių, koks  vyrų ir moterų santykis, apie naujausius robotus, laisvalaikio praleidimą, „Germanikos“ laivo gaminimą  ir jo garažą. Baigus pasakoti visus išskirstė į dvi grupes.

 Tada parodė kaip robotų pagalba išpjaunamos iš medienos plokščių baldų detalės, padengiamos specialia  apdailos plėvele bei supakuojamos. Aprodė cechą, papasakojo apie gamybos procesus. Ceche žmonės buvo labai malonūs, praeinant nusišypsodavo.

Kai baigėsi ekskursija po gamybos skyrių, sugrįžome į susirinkimų salę. Grąžinome ausines bei gavome  klausimų, kurie mums buvo įdomūs. Padėkojome, kad nepagailėjo mums laiko ir kantrybės, atsisveikinome ir grįžome  į pamokas.

9 klasės mokinė  Ineta  Pociūtė

 

 

   Lapkričio 16 d. daugelyje pasaulio šalių yra minima Tarptautinė tolerancijos diena. Tolerancija mus moko pakantumo, įpareigoja į pasaulį, jo įvairovę žvelgti kitaip – atvirai, plačiai, suvokiant, kad esame unikalūs savo skirtingumu, kultūrų, požiūrių įvairove. Būdami tolerantiški, mes mokomės vertinti savarankiškai, mąstome kritiškai, samprotaujame etiškai.

   Su netolerancija susiduriame nuolat, dažnai esama nepakantaus požiūrio į kitą religiją, tautybę, rasę, netgi kitokią nuomonę ar išvaizdą. Nesame pasyviais stebėtojais, bet aktyviai pasisakome už darnesnę ir spalvingesnę visuomenę. Tolerancija - elgesio modelis ir aktyvios pilietinės pozicijos forma.

Soc. pedagogė Lina

tolerancijai 2019

 

 
Paieška
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Pamokų laikas

1-4 klasės

1. 8:00 - 8:45
2. 8:55 - 9:40
3. 9:50 - 10:35
4. 11:00 - 11:45
5. 11:55 - 12:40
6. 12:50 - 13:35

 

5-10 klasės

1. 8:00 - 8:45
2. 8:55 - 9:40
3. 9:50 - 10:35
4. 10:45 - 11:30
5. 12:00 - 12:45
6. 13:00 - 13:45
7. 13:55 - 14:40

< Gruodis 2018 >
Pi An Tr Ke Pe Š Se
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
Žodynas

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis