Norėdami geriau pažinti įvairias Lietuvos ūkio šakas ir įvairių įmonių veiklą 9-oje klasėje per technologijų pamokas mes vykstame į netoliese esančias įmones, ten susipažįstame su jų veikla, sužinome, kokios profesijos reikalingos norint dirbti vienokį ar kitokį darbą, iš arčiau pamatome darbo aplinką įmonės vykdomą veiklą. Neseniai lankėmės UAB Klasmann - Deliman Šilutė.  

   Atvykus mus šiltai pasitiko moteris, kuri daug papasakojo apie įmonę ir atsakė į mus dominančius klausimus. Labai daug sužinojome apie durpių pramonę ir apie darbo procesus, vykstančius šioje įmonėje. Pirmiausia mums papasakojo, iš kur išgaunamos durpės, kokia naudojama technika, kaip yra ruošiami durpių substratai. Labai įdomu buvo pažiūrėti, kaip vyksta darbas laboratorijoje, kur tiriama durpių kokybė prieš pateikiant pirkėjams. Teko pasivaikščioti po įmonės teritoriją ir pamatyti įvairios technikos, kuri naudojama durpynuose. Ji kiek neįprasta, nes ratai ir vikšrai visur pastorinti, kad neįsmuktų važiuojant per minkštas durpes. Įmonė, įsikūrusi 1882 metais, gamina ne tik durpių substratus augalams sodinti, bet ir mažai aplinką teršiantį kurą iš durpių. Įmonė savo produkciją eksportuoja į 90 šalių. Norint dirbti šioje įmonėje reikalingas įvairus išsilavinimas, kai kurių profesijų galima įgyti ir pačioje įmonėje. Mokiniai nuo 18 metų, norintys vasarą padirbėti įmonėje, gali  ravėti durpių laukus, nes žmogus, perkantis durpių substratą, turi gauti kokybišką prekę - be piktžolių.

   Kelionė mums labai patiko, nes sužinojome daug naujų dalykų apie durpynus ir apie įmonę, kuri apdoroja mūsų naudingas iškasenas – durpes.

9-os klasės mokinė Gabija Lekevičiūtė

durpynas 1

durpynas 2

durpynas 3

durpynas 4

durpynas 5